aktualności

22 mar 2011 | 05:55

Ubiegłoroczny zwycięzca rozpoczyna bój o obronę tytułu

Przygodę z Pucharem Polski Eliteski rozpoczęły od III rundy kiedy to pokonały w 3 setach EKS Skrę Bełchatów. Później miały wolny los, a w kolejnej fazie odprawiły PLKS Pszczynę. W I lidze po sezonie zasadniczym Krakowianki uplasowały się na 6. miejscu. Walkę o awans do PlusLigi Kobiet rozpoczęły od trudnej rywalizacji z wyżej notowanym Chemikiem Police. Po pierwszych dwóch meczach nieoczekiwanie stan rywalizacji jest remisowy. AZS UEK po wyjazdowym poniedziałkowym zwycięstwie stanął przed szansą sprawienia sporej niespodzianki. W najbliższy weekend rozegra u siebie dwa rewanżowe mecze, które w rywalizacji do trzech zwycięstw dają szansę wywalczenia awansu przed własną publicznością. Jednak nie ma co liczyć na to, że rywal potraktuje jutrzejsze spotkanie z mniejszym zaangażowaniem. Poziom mobilizacji w drużynie AZS-u jest bardzo wysoki. Organizatorzy meczu spodziewają się, że mecz obejrzy ponad 1500 widzów!
19 mar 2011 | 11:21

Komplet punktów to konieczność!

19 mar 2011 | 06:06

Zwycięstwo z Rumią

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od naszego prowadzenia 8:5. Niestety w dalszej części seta Rumianki wypracowały sobie przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:14, a po chwili 20:15. Za odrabianie strat zabrały się nasze zawodniczki. Udało się doprowadzić do stanu 20:19, potem wymiana punkt za punkt aż do 24:23. Końcówka należała do gospodyń. Zaczynamy arcyważne spotkanie od przegrania pierwszego seta. Teraz margines błędu = 0
11 mar 2011 | 07:41

Porażka w meczu bez historii

09 mar 2011 | 11:28

Pora na rewanż!

Na pewno będzie to mecz z wieloma podtekstami. Organika w zeszłym sezonie przegrała właśnie z drużyną z Dąbrowy rywalizację o brązowy medal mistrzostw Polski. Co więcej, poprzedni mecz między obiema ekipami wzbudził wiele kontrowersji. Nie dość, że nie została na halę wpuszczona część kibiców z Łodzi (nie pierwszy już raz w Dąbrowie właśnie) to bardzo dyskusyjna decyzja arbitra w końcowej fazie ostatniej partii odebrała Budowlanym szansę odrobienia strat i przedłużenia spotkania. Miało to niebagatelne znaczenie w kontekście skrajnego wyczerpania rywalek z MKS (o czym po meczu wspominał sam trener Kawka). Udało im się ostatecznie wygrać ostatnia partię (i cały mecz 3:0) dzięki dużej przewadze z początku seta i właśnie mocno kontrowersyjnej decyzji pani Barbary Krzywdy (swoją drogą nazwisko idealnie pasuje do sytuacji w jakiej znalazły się wtedy łodzianki…).
07 mar 2011 | 10:11

Poskromić kolejnego faworyta

W piątek BKS Bielsko-Biała z nowym trenerem przed własną publicznością przegrał z Centrostalem Bydgoszcz. W sobotę Rumia pierwszy raz od kilku kolejek ugrała seta (z mocnym MKS Dąbrową Górniczą). Wreszcie w niedzielę Atom Trefl Sopot uległ przedostatniej w tabeli Stali Mielec. W świetle tego ostatniego wyniku Organika powinna przywieźć minimum punkt z Muszyny by odzyskać przewagę nad mielczankami.