«Powrót

New Message

Nie dostępny


Odpowiadanie na:
RE: sezon 2013/14
Odpowiedź (Odznacz)
07.07.13 20:16 jako odpowiedź na faan.
faan:
55 raz napiszę o zawodniczkach przywiązanych do klubu.Największy staż zawodniczki w klubie będzie wynosił jeden sezon.Pytanie skierowane wiadomo do kogo brzmi:jak w ten sposób możemy zbudować drużynę?

faan niby masz rację, ale do końca. Trzymać na siłę dane zawodniczki, które w Łodzi się nie sprawdziły jest bez sensu. Były siatkarki, które chciano zatrzymać, ale wybrały oferty innych klubów, jak Piątek, Golec (podobno) czy Wójcik. Taki już los zespołu, który nie ma argumentów finansowych w porównaniu z innymi.

W związku z pojawieniem się sponsora tytularnego liczyłem, że pieniędzy będzie trochę więcej i uda się skład Budowlanych rzeczywiście wzmocnić. Póki co też odnoszę wrażenie, że jakoś nie znalazło to przełożenia. Był problem z kończeniem ataków ze skrzydeł? Był. Tymczasem klub zakontraktował dwie niskie przyjmujące. O ile na temat gry Grajber nie mogę za wiele powiedzieć (ma 18 lat i cudów się raczej nie spodziewam) to akurat w przypadku Nuszel można śmiało stwierdzić, że atak nie był nigdy jej mocną stroną. Zatem mamy w zespole trzy przyjmujące po 180 cm i niewiele wyższą atakującą. Pozostaje liczyć, że zagraniczny zaciąg będą stanowić wysokie dziewczyny, które będą regularnie punktować przeciwniczki. W pierwszoligowych klubach było kilka zawodniczek, które w ataku potrafią grać skutecznie, a na pewno lepiej od Natalii.

Rozegranie wygląda nieźle, Libero również. Na środku przyzwoicie (liczę, że Tracz to jednak dobra środkowa), zaś na skrzydłach słabo. Jedna z moich kandydatek wybrała ligę francuską. Może warto byłoby się zainteresować Amerykankami z ligi portorykańskiej np. taką Kidder czy Mancuso emoticon