«Powrót

New Message

Nie dostępny


Odpowiadanie na:
Karuzela transferowa
Odpowiedź (Odznacz)
05.04.12 22:31
Zakładam nowy temat dotyczący transferów.

Siatkarki Budowlanych na razie bez sponsora z Włoch

Siatkarki Budowlanych jednak nie mają jeszcze sponsora strategicznego. Marcin Chudzik, menedżer i prezes spółki Budowlanych przebywał we Włoszech i prowadził rozmowy z jednym z potężnych koncernów włoskich, obecnym również na polskim rynku, a także w europejskiej siatkówce i piłce nożnej.

- Rozmowy są bardzo zaawansowane, ale ostateczne decyzje zapadną dopiero w czerwcu - mówi Marcin Chudzik. - We Włoszech spotkałem się też z menedżerami i obejrzałem mecz Bergamo - Villa Cortese. Szukamy markowych zawodniczek do zespołu na nowy sezon, zwłaszcza na pozycje rozgrywającej i przyjmującej - mówi prezes.

Kandydatkami do gry w Budowlanych są m.in. rozgrywające Izabela Bełcik, reprezentantka Polski z Atomu Trefla Sopot i Włoszka Valentina Serena z Foppapedretti Bergamo.

Jeden z czterech sponsorów głównych, który jest z Budowlanymi od początku, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot przedłużył we wtorek umowę z klubem na następny sezon. - Mam nadzieję, że minione rozgrywki szybko pójdą w zapomnienie, a w nowych nasza drużyna powalczy o miejsce na podium - powiedział współwłaściciel firmy Artur Grot. - Plan minimum to czwarte miejsce.

- Cieszę się, że nadal będziemy współpracować i że kwota, którą wesprze nas firma Grot będzie wyższa niż dotąd - dodał Marcin Chudzik. - Nasz budżet na sezon 2012/2013 jest już skonstruowany w 70 procentach. Grot jest naszym głównym partnerem obok Mostów i SNS Trading, a ważne miejsce w naszym budżecie ma pomoc Urzędu Miasta Łodzi i kwota 800 tysięcy złotych.

Źródło


Budowlani Łódź dopinają budżet i skład

We wtorek w Łodzi została podpisana umowa sponsorska pomiędzy klubem Budowlani Łódź a Zakładami Przetwórstwa Mięsnego Grot. Podczas konferencji prasowej padły pierwsze nazwiska zawodniczek.

Umowa sponsorska została podpisana na cały sezon. Zakłady Grot były jednym z największych sponsorów w poprzednim sezonie. - Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspierać łodzianki w walce o najwyższe trofea. Mam nadzieję, że ostatni sezon odejdzie w zapomnienie i teraz dziewczyny będą walczyły miejsca na podium. Teraz zostajemy sponsorem głównym drużyny, choć jeszcze nie tytularnym - powiedział Artur Grot, współwłaściciel firmy.

- Cieszy umowa przedłużona z firmą Grot, jest to dobre dla nas i dla sportowej Łodzi. Firma współpracuje z nami od początku, od III ligi. Nigdy nas nie opuścili - mówił zadowolony prezes Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik. Strony nie chciały przedstawić kwoty, o jaką chodzi w kontrakcie. - Kwota jest zadowalająca, wyższa niż w poprzednim roku. Budżet jest w trakcie konstruowania, mamy dopięty na 70 procent, jeszcze trochę nam brakuje, żeby mieć średni budżet na miejsca 4-6 w lidze. Liga jest silna, czołowe zespoły, jak Atom, Muszyna czy MKS Dąbrowa Górnicza to znane marki z dużymi sponsorami - dodał Chudzik.

Po podpisaniu umowy prezes dodał, że są prowadzone rozmowy z dwoma firmami w sprawie sponsora tytularnego, obie wstępnie są zainteresowane. Klub w poprzednim sezonie miał łącznie 37 sponsorów. - Miejsce czwarte, to minimum, jakie sobie zakładamy. Należyte wyniki sportowe mogą przyczynić się do umów w kolejnych sezonach - powiedział Artur Grot.

Prezes Budowlanych Łódź przyznał, że są prowadzone rozmowy z Izabelą Bełcik. Zarząd klubu ma także nadzieję, że na przyszły sezon zostaną: Dominika Golec, Marta Wójcik, Ewelina Mikołajewska, Anita Kwiatkowska, Matea Ikić i Katarzyna Bryda. Nie wiadomo, co z Joanną Mirek. Prezes prowadził także rozmowy transferowe we Włoszech, a klub poszukuje przede wszystkim rozgrywającej i przyjmującej.

Źródło

Ciekawe co z tą firmą z Włoch. Oby w końcu udało się prezesowi ściągnąć jakiegoś dużego sponsora, który znalazłby się w nazwie zespołu i znacznie wspomógł finansowo klub. Fajnie, że Grot zostaje i zwiększa nakłady na klub, ale Pan Grot chyba nie wie jakimi budżetami dysponuje ligowa czołówka mówiąc, iż plan minimum to czwarte miejsce.
Widzę, że zarząd zgadza się ze mną co do siatkarek, z którymi chciałby przedłużyć kontrakty emoticon