« Powrót do

sezon 2013/14 c.d.

Dla tych , którzy nie mogą się zalogować - po wyświetleniu "bad gateway" trzeba cofnąć dwa razy strzałką - wyjść na przeglądarkę i wrócić. Otwiera się strona KSB i jestem od razu zalogowany.
Na wstępie 2 uwagi do mojego poprzedniego postu, ponieważ tam już nie udało mi się wejść. Odpowiedź na drugie pytanie Faana powinna zacząć się oczywiście od: "Wydawałoby się, że NIE można..." I drugie , wstydliwe , sprostowanie. Zwrócono mi uwagę, że Ivany Kujundzić są oczywiście dwie. Chorwatka, której zdjęcia tak ucieszyły moje oko i która nie umie grać w siatkówkę. Oraz Serbka , która potrafi grać w siatkówkę , ale nie ma takich ładnych fotografii. emoticon Chyba muszę zrobić przerwę w przeglądaniu stron siatkarskich...
Ale jeszcze jedno chodzi mi po głowie. Skąd nagle zaproszenie Budowlanych na turniej do Belgii ? To startujące tam Cannes to jest to słynne RC Cannes ? Czy RC Cannes można nazwać drużyną TOPową ? Czy siatkarki grające w Cannes to siatkarki TOPowe ? Które siatkarki odchodzą z Cannes ? Lozancić to środkowa, Mihajlović będzie grała w Brazylii. Ale gdzie zagrają Kozłowa i Markiewicz ? Skrzydłowe ? Ukrainka i Białorusinka ? "Podwójne transfery" ? Czyżby ..? Czy to jeszcze zabawa , czy już obsesja ?! emoticon
Dość . Znikam . Udanych urlopów i wakacji. Niech Faan będzie z Wami.
jari przed wyjazdem wrzucił sporo tematów.Ja z uporem maniaka będę znów o atakujących.Zakończyła się letnia uniwersjada.Ładnie grały ale przegrały miejsce na pudle.Z oględzin występów naszych zawodniczek,dostępnych statystyk i opisu ostatniego meczu wynika jasno-mieliśmyza mało skuteczne atakujące.Kaliszuk i Sliwińska nieżle sobie radzą ze słabszymi zespołami ale już na wyższym pułapie są problemy.Było podobnie jak z grą Budowlanych w Lidze.Dobre lub poprawne przyjęcie i rozegranie,skuteczny środek i blok,ładne,techniczne akcje przyjmujących ale w ataku,kiedy trzeba zdecydowanie kończyć akcje-kłopoty.Brakuje ciągle wzrostu,siły i szybkości oraz techniki co skutkuje brakiem skuteczności.Bez mocnych skrzydełek daleko się nie poleci jak mówiła Małgorzata Niemczyk.
Dla tych , którzy nie mogą się zalogować - po wyświetleniu "bad gateway" trzeba cofnąć dwa razy strzałką - wyjść na przeglądarkę i wrócić. Otwiera się strona KSB i jestem od razu zalogowany.
Na wstępie 2 uwagi do mojego poprzedniego postu, ponieważ tam już nie udało mi się wejść. Odpowiedź na drugie pytanie Faana powinna zacząć się oczywiście od: "Wydawałoby się, że NIE można..." I drugie , wstydliwe , sprostowanie. Zwrócono mi uwagę, że Ivany Kujundzić są oczywiście dwie. Chorwatka, której zdjęcia tak ucieszyły moje oko i która nie umie grać w siatkówkę. Oraz Serbka , która potrafi grać w siatkówkę , ale nie ma takich ładnych fotografii. emoticon Chyba muszę zrobić przerwę w przeglądaniu stron siatkarskich...
Ale jeszcze jedno chodzi mi po głowie. Skąd nagle zaproszenie Budowlanych na turniej do Belgii ? To startujące tam Cannes to jest to słynne RC Cannes ? Czy RC Cannes można nazwać drużyną TOPową ? Czy siatkarki grające w Cannes to siatkarki TOPowe ? Które siatkarki odchodzą z Cannes ? Lozancić to środkowa, Mihajlović będzie grała w Brazylii. Ale gdzie zagrają Kozłowa i Markiewicz ? Skrzydłowe ? Ukrainka i Białorusinka ? "Podwójne transfery" ? Czyżby ..? Czy to jeszcze zabawa , czy już obsesja ?! emoticon
Dość . Znikam . Udanych urlopów i wakacji. Niech Faan będzie z Wami.
Nie wiem jak wy, ale ja wciąż czekam na 12. zawodniczkę, która bd stanowiła, przynajmniej potencjalnie, o sile ataku naszego zespołu. Jakiekolwiek wieści? Pamiętam wywiad z trenerem albo prezesem z początku sierpnia(?), który mówił, że ostatnia siatkarka powinna zostać zakontraktowana do końca bieżącego tygodnia. Minęły już 2, i co dalej? Coś chyba poszło niezgodnie z oczekiwaniami?
Takich stwierdzeń Prezesa: "w przyszłym tygodni"; ." w tym tygodniu"; "w najbliższy piątek" było w przeszłym jak i tym roku sporo. Nigdy nie traktuję ich poważnie. Uwaga nie dotyczy zresztą tylko Budowlanych. W innych klubach zdarza się to nagminnie. Taka uroda prezesów oraz niektórych trenerów. Już w październiku będziemy wiedzieć na czym stoimy.
Kilka dni temu na stronie siatkówka po bloku ukazała się notatka o składzie Budowlanych z której wynika że drużyna jest już skompletowana.Atak-Anita i Tabi Love,przyjęcie-Natalia,Martyna,Dorota.Dalej-znamy:Agata,Magda i Ewa oraz Sylwia,Olga i Ola.Ani słowa o dwunastej zawodniczce.Pewno więc będą grać w 11 a sztab będzie szukać jakiejś okazji i pewnie też dodatkowych pieniędzy.
matofor:
przyjęcie-Natalia,Martyna,Dorota.

A gdzie 2. przyjmująca do wyjściowej 6stki oprócz Doroty, bo nie widzę tu takiej? Natalia gra w plus/orlenlidze już 4.(?) sezon i do tej pory nie pokazała w sumie nic. Wprawdzie ma dobrą zagrywkę jak prawie wszystkie młode zawodniczki teraz, a pewnie kosztuje ileś razy więcej. Mówiąc bez ogródek panna Nuszel przestała sobie 2 lata w kwadracie w Sopocie, potem w Dąbrowie, bd w wieku 21-23lat. To chyba odpowiedź ma wszystko. Mam nadzieję, że pożałuję tych nieprzechylnych słów. Nigdy nie widziałem grającej Grajber, obiło mi się tylko o uszy że dobrze przyjmuje, a i tak o wiele przychylniej patrzę na transfer jej niż Natalii.
Jestem ciekawy czy trener nie bd się bawił w przestawianie Kwiatkowskiej na przyjęcie. Dorota i Agata są w stanie pokryć Anite + ta kiedyś sama przyjmowała. Oby nie skończyło się tak jak efektywnie jak WGP...
Miałem cichą nadzieję, że w porównaniu do poprzedniego sezonu uda nam się zamknąć skład przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Mam dalej cichą nadzieję, że dwunasta zawodniczka dołączy do zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek, a najlepiej jak najszybciej. Informacje o skompletowaniu składu traktuję na chwilę obecną bardziej w kategorii żartu, bo to by oznaczało, że prezes rzucał słowa na wiatr i w Budowlanych nie wyciągnięto żadnych wniosków z poprzedniego sezonu.

Tak się zastanawiam na czym polega problem z zakontraktowaniem ostatniej zawodniczki? Skoro trwają/trwały jej poszukiwania to środki finansowe muszą/musiały być zarezerwowane na nią. Jesteśmy wybredni, jednak chodzi o problemy z kasą czy po prostu Budowlani nie są postrzegani jako atrakcyjny i wiarygodny klub?

Kilka słów odnośnie Love. Chcieliśmy mieć wysoką, skoczną skrzydłową to ją mamy emoticon Za wiele o niej na chwilę obecną powiedzieć nie można. Czy będzie realnym wzmocnieniem? Oby. Pamiętam sceptyczne podejście do transferu Helene. Jak było później wszyscy wiemy.
Trochę z ciekawości, trochę z bezsenności i trochę z przypadku obejrzałem sobie wczorajszy mecz Kanadyjek z Peruwiankami. Tabi mnie pozytywnie zaskoczyła. Grała na lewym skrzydle, przyjmowała ze zmiennym szczęściem, ale za to dynamika, siła i skuteczność ataków bardzo mi się podobała. Jeden mecz może nie jest w pełni miarodajny, ale chociaż zobaczyłem jej walory i oby w Łodzi była je w stanie zaprezentować.

W sprawie nowego logo mam mieszane uczucia. Jego wygląd nawet mi się podoba. Nie podoba mi się natomiast w ogóle taka zmiana. Sponsor podpisał umowę na rok. Czy ją przedłuży? Nie wiadomo. Jeśli co sezon byłby nowy sponsor tytularny to klub zmieniałby swoje logo na okrągło?
Po wczorajszym meczu oraz obejrzeniu meczu Kanada-Peru z T. Love w roli głównej muszę powiedzieć, że co do szans na dobrą grę w lidze pojawiła się nuta optymizmu.
Jeśli Tabi będzie w takiej jak teraz formie i szybko się zasymiluje w drużynie może być naprawdę dobrze. No i jeszcze N.Cabrera do kompletu.
Wczoraj bardzo mi się podobała Olga we wszystkich elementach a szczególnie zagrywce.
A co do Olgi warto by ostatecznie rozstrzygnąć czy ona Trach czy Tracz. Redaktor Kondriatiuk z DŁ o ile wiem z nią rozmawiał i w swoich tekstach wyraźnie pisze "Tracz>
Testowanie Cabrery odbieram w kategorii dobrego żartu. Gdyby klub chciał testować np Love czy Tracz, których prezes z trenerem nie widzieli pewnie nigdy w akcji na żywo to by mnie jakoś nie zdziwiło. Jednak Kubanka to zawodniczka, która przepracowała z Grabowskim cały poprzedni sezon w Sopocie, więc powinien wiedzieć na co ją stać i czy przyda się zespołowi bez konieczności jej dodatkowego sprawdzania.
Dzisiaj w EI przeczytałem
Czy testowana przez pana 27- letnia Kubanka Noris Cabrera w Budowlanych pozostanie?
– Nie wiem. Mamy jeszcze jedną, nie mniej dobrą, moim zdaniem, kandydatkę do gry w naszym zespole. Muszę wybrać jedną z nich. Zanim tak się stanie, całą sprawę dokładnie przemyślę, żeby nie popełnić pomyłki.

i to trochę rozjaśniło moje obiekcje. W klubie mają jakąś alternatywę, może o podobnym potencjale co Noris, a może nawet lepszą i zapewne czekają co z tego wyjdzie. W zaistniałej sytuacji odbieram to w ten sposób, że Cabrera traktowana jest jako wariant awaryjny lub pewnego rodzaju zabezpieczenie, gdyby z tą drugą siatkarką nie wyszło. Jak to mówią "lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu". Takie czekanie może skończyć się tym, że ta druga siatkarka jednak nie zdecyduje się grać w Łodzi, a Kubanka w międzyczasie znudzona czekaniem opuści nasz klub lub dostanie inną, bardziej konkretną ofertę. Już podobno na którąś zawodniczkę jakiś miesiąc temu czekał gotowy kontrakt i wystarczyło złożyć podpis.
Jeszcze kilka małych uwag. Informacja o przekazaniu 1% jest nieaktualna od dobrych kilku miesięcy, więc wypadałoby ją usunąć. Pojawiły się w końcu koszulki i inne gadżety klubowe, więc można by reaktywować zakładkę SKLEP. Przygotowanie biogramów siatkarek to też nic trudnego. Wzrost, pozycja czy numer to jednak skąpe informacje. Data urodzenia, kariera klubowa, osiągnięcia i jakiś luźny wywiadzik zdecydowanie bardziej przybliżyłyby mniej zorientowanym lub nowym kibicom sylwetki zawodniczek czy sztabu szkoleniowego. Można by również uzupełnić historię klubu, która obszernością nie grzeszy. Za wysłuchanie moich uwag z góry dziękuję emoticon
Dla zainteresowanych podaję link do strony Turnieju w Belgii, z której można wyczytać trochę inne informacje niż wcześniej podawano.
Turniej rozpoczyna się 4 września a nie 5 . Nie uczestniczy Cannes. Ciekawostką jest inny sposób liczenia punktów za mecz w różnych fazach turnieju.
http://www.volley-frasnes.com/le-programme-2013.html
Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj w Łodzi nowego sezonu 2013/14 składam wszystkim zawodniczkom życzenia powodzenia u kibiców , Panu Prezesowi kompletów na widowni, a trenerom spokojnych nocy przed meczami i wesołych nocy po meczach. Przed dzisiejszym spotkaniem z Wrocławiem zwracam się szczególnie do Pani Magdy i Pani Ewy by przyćmiły występ belgijskiej Frauki do czego są na pewno zdolne i dobrze zmotywowane.
Piękne otwarcie!
Około 3 tysiące publiki nabitych w butelkę... zresztą, zablokujcie mnie na tym forum bo same brzydkie myśli i wyrazy mi się cisną...
Po Sylwi i Dorocie teraz kontuzjowana Ola.A przecież mamy znakomitego trenera przygotowania fizycznego z Argentyny.Tylko że on czuwa nad zawodnikami z Bełchatowa.Może zapomniał że ma do czynienia z dziewczynami i zafundował im zbyt ciężkie ćwiczenia?Wolałbym wierzyć że to jednak zwykły pech.Grać mecz z jedną środkową będzie raczej trudno.A możeTabi na atak a Anita do Olgi na środek.?
Piękne otwarcie!
Około 3 tysiące publiki nabitych w butelkę... zresztą, zablokujcie mnie na tym forum bo same brzydkie myśli i wyrazy mi się cisną...

Według strony Orlen Ligi kibiców było nawet 3700. Po tym co pokazały łodzianki to taką frekwencję będzie ciężko powtórzyć w kolejnych spotkaniach w Atlas Arenie. Miałem podobnie jak wika, więc wolałem sobie odpuścić skomentowanie tego co widziałem "na świeżo". Ostatnio czytałem felieton w Przeglądzie Sportowym pod tytułem "Ziemia obiecana? Nie dla Grabowskiego!" i mam podobne refleksie co trener Niemczyk. Kontuzje Pyci i Ściurki, czyli dwóch podstawowych zawodniczek Budowlanych z pewnością osłabiły nasz zespół, ale co z całą resztą? Rozegranie kuleje drugie spotkanie i poza fragmentami wygląda bardzo kiepsko. Z przyjęciem i atakiem zresztą jest podobnie. Generalnie płynności gry w naszym zespole za bardzo nie widać.
Teraz gramy z Piłą, czyli z zespołem, który jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Pewnie Sylwia i Dorota nie wystąpią. Oby Ola wyzdrowiała i niech Budowlane walczą o pierwsze zwycięstwo, bo w przypadku porażki będzie to wyglądało nieciekawie, tym bardziej że kolejne spotkanie gramy z Policami.
Piszę na forum tylko po to by coś się tutaj zaczęło dziać, a przede wszystkim by wpis ozone sprzed półtora miesiąca jako mocno nieaktualny przestał "straszyć" na najwyższym miejscu.
Sam mam zamiar się po dłuższej przerwie uaktywnić ale dopiero po wygranym meczu z Bielskiem. Wtedy powtórnie uwierzę...
Pozdrawiam wszystkich "milczących" !
Jeśli o mnie chodzi ;), to nie powiem, ale musiałem się trochę zdystansować od Budowlanych a nawet od siatkówki klubowej w ogóle. Przede wszystkim dlatego, że ukończyłem studia czyli "zabawa się skończyła". Rozpocząłem pracę i musiałem przewartościować pewne sprawy :-(, w tym również siatkówkę. Teraz już nie wiem, kto najlepiej przyjmuje, atakuje, blokuje w lidze, nie wiem kto dobrze sobie radzi w LM itp. itd. Niestety, również decyzja o rozgrywaniu meczów w Atlas Arenie przez Budowlane drugi rok z rzędu, nie zachęca do przyjścia na mecz a w moim przypadku nawet blokuje, gdyż postanowiłem, że do Atlas Areny mogę przyjść na mecz co najwyżej, jeśli dostanę darmowe zaproszenie/bilet ewentualnie Budowlane grają w LM wtedy robię wyjątek. Powody mojego uprzedzenia do hali są znane i niezmienne. Atlas Arena nie jest halą do oglądania siatkówki. Co najważniejsze, nie jest to jedynie mój jakiś kaprys, ale również poznałem na ten temat zdanie, osoby która była prawdopodobnie na wszystkich hala w Polsce gdzie gra się zawodowo w siatkówkę i nie były to jedynie parkiety, na których grają kobiety ale wszystkie obiekty. Co powiedziała ta osoba na temat Atlas Areny? "że w życiu jeszcze nie była w gorszej hali do oglądania siatkówki". Ja się pytam jak to jest możliwe, że inne kluby Orlen Ligi grają w małych halach pokroju "Hali Parkowej" np. dzisiejszy mecz w Sopocie z Chemikiem tyle, że tam trybuny są po obu stronach boiska, a u nas w Łodzi "Pałac Sportu" przy ul. ks. Skorupki, nie został dopuszczony do rozgrywek? Ludzie, nie dajmy się zwariować! Nie dopuszczacie "Pałacu Sportu" to sobie grajcie sami Panowie z PZPS z żonami i dziećmi. Jeśli chodzi o Budowlane w tym sezonie, to żałowałem trochę, że z Cortney nie przedłużono kontraktu, bo była to profesjonalna i ambitna siatkarka. Pewnym pocieszeniem było zakontraktowanie Magdy Śliwy. Żałowałem również odejścia Magdy Piątek, aczkolwiek tu trudno się dziwić, że odeszła skoro mogła grać w Muszynie, choć chyba jeszcze niczego w tym sezonie ciekawego nie pokazała. Cieszę się jedynie, że chociaż libero Agata Durajczyk została w Łodzi oraz Dorota Ściurka i że udało się znaleźć nowego sponsora tytularnego. Nie rozumiem tylko jak można było się zgodzić na rozgrywanie meczy w Atlas Arenie. Ja rozumiem, że można tam grać w siatkówkę,,, ale co? Widzów mamy gdzieś? Niech sobie kupią lornetki? Widzowie to frajerzy? Moja noga tam nie postanie! Dosyć tego.
odpowiem szerzej na Twój zgorzkniały post ale pod warunkiem, ze szybko poprawisz nazwisko Doroty.