« Powrót do

przed sezonem 2013/14

Wyświetlanie 1 - 20 z 28 rezultatów.
z 2
Próbuję założyć nowy wątek, bo w tamtym dzieją się dziwne rzeczy. Ten anonim 10115, trzykrotnie powtórzony, to tym razem ja - jarl. I z poprzednimi ekscesami pod numerem 10115 nie mam nic wspólnego. Co ciekawe po pierwszym takim zapisie próbowałem napisać to co powyżej, ale system wolał powtarzać pierwszy post.
Udało się , więc kontynuuję odpowiadając Ozone - bo to zdaje się on był kolejną ofiarą numeru 10115. Nadal uważam , że to była wrzutka pana Karlika i w tamtym momencie nie miał podpisu Marty pod kontraktem , choć wypowiadał się bardzo pewnie. A wypowiedź o limitach poprawia dzisiaj w kontekście Mileny S.
Kiedyś napisałem tutaj ,że wymieniane przez nas nazwiska zawodniczek wskazują na próbę zbudowania AZS II. Okazuje się ,że prezes buduje Mielec II. Jeśli zostanie Dominika, to trzeba jeszcze tylko dokupić Pająk do ataku, Gierak na przyjęcie i z Norwegii ściągnąć Szpak na rozegranie. Siódme miejsce pewne.
Dobrze zrobiłeś jarl, bo w tamtym wątku nie mogłem dodawać postów po zalogowaniu, gdyż wyskakiwał powszechnie znany błąd.
W Łodzi wreszcie się coś ruszyło. W poniedziałek ma zostać przedstawiony nowy sponsor tytularny. Ta wiadomość zaskoczyła mnie pozytywnie, bo myślałem, że skończy się podobnie jak w poprzednich latach, czyli jedynie na zaawansowanych rozmowach. Zanosi się więc na to, że przynajmniej pod względem finansowym powinno być lepiej niż ostatnich sezonach.

W końcu oficjalnie potwierdzono nowego szkoleniowca. Nie uważam Grabowskiego za jakiegoś świetnego trenera, biorąc nawet pod uwagę mistrzostwo wywalczone z Sopotem. Powrót Anity z jednej strony cieszy, bo to sympatyczna dziewczyna i niezła atakująca, ale przychodzi prawdopodobnie za Magdę Piątek i zastanawiam się, czy rzeczywiście będzie ona wzmocnieniem, jeśli ma zostać podstawową atakującą Budowlanych.
Tak , już dzisiaj gdzieś czytałem ,że Magdalena wraca do Muszyny. W tej sytuacji jeśli drużyna ma być odmłodzona , to trzeba dokupić Łukaszewską, Grejman lub Foltę. Z doświadczonych Podolec i Sieradzan chyba zostaną w swoich klubach,. Z Chemika odejdzie Cieśla. A gdy Marta naprawdę przejdzie do MKSu, to z ligowych rozgrywających zostają tylko Rabka, Haładyn i Śliwa , choć ona to już pewnie kończy karierę. Ewentualnie kolejna młoda - Ewelina Polak z AZS emoticon. Na Przyjęciu jest największy wybór wolnych i doświadczonych zawodniczek. W Impelu nie załapią się Rosner i Jaszewska, w BKS Frąckowiak i Czypiruk, w MKS Nuszel, w Chemiku Hudima.
Gdyby jednak pojawił się ten zapowiadany sponsor z pieniędzmi , to myślę ,że możemy spodziewać się zagranicznego zaciągu.
Dąbrowa sprowadziła Brussę i mają już w składzie cztery zagraniczne zawodniczki. Pewnie do Katić dołączy polska rozgrywająca, a doświadczonych siatkarek nie zostało już za wiele i te ploty o Marcie w MKS wydają się wielce prawdopodobne. Dopóki Tauron nie potwierdzi oficjalnie tego transferu to szanse na pozostanie Marty w Łodzi zawsze będą.

Skojarzenie ze składem Mielca chyba sprzed dwóch lat też mi się nasunęło emoticon Brakuje jeszcze Babicz, ale akurat nie miałbym nic przeciwko, żeby Agata dołączyła do Budowlanych. W chwili obecnej na skrzydłach mamy Kwiatkowską, Ściurkę oraz Grajber i co by nie mówić, ale nasza siła ataku nie wzrosła, żeby nie powiedzieć jeszcze zmalała. Potrzeba nam moim zdaniem mocniejszej atakującej i przynajmniej jednej ofensywnej przyjmującej. Musimy mieć na skrzydłach zdecydowanie bardziej skuteczne egzekutorki, żeby nie męczyć się podobnie, jak w poprzednim sezonie. Prezes też widział ten problem i w jednym z wywiadów nawet mówił o tym, dlatego liczę, że kolejne skrzydłowe będą realnym wzmocnieniem zespołu.
jarl ty mnie nie strasz emoticon Rosner, Łukaszewska, Frąckowiak, Nuszel? Która z nich ciągnęłaby atak ze skrzydeł? Jaszewska jest po kontuzji lub jeszcze się leczy, a poza tym chyba nie rozstała się z prezesem w najlepszej atmosferze. Haładyn we Wrocławiu grała fatalnie, więc jeśli nie uda się pozyskać ciekawej rozgrywającej to lepiej dać szansę wspomnianej przez ciebie Polak lub jakiejś juniorce np. Tobiasz. Jest jeszcze bez klubu Wilk z Aleksandrowa. Rabka też byłaby ciekawą opcją.
Pozostaje jeszcze kwestia zaciągu zagranicznego. Trynidadki chyba dalej są do wzięcia emoticon
Na tym forum i tak się zrobił bajzel, więc napiszę tutaj.
Zapowiedź filmu o Courtney Thompson
Ja Cię nie straszę. To w ciągu tygodnia tak zmieniła się sytuacja. Jeżeli odejdą Marta, Dominika, Ola K., to wśród doświadczonych Polek do wyboru pozostały mniej więcej te , o których piszemy. Gdyby skład miał być bardzo odmłodzony, to osobiście widziałbym takie uzupełnienie; Grejman, Kurnikowska, Łozowska i Tobiasz, o której zapomniałem. Nich żyje młodość i walczy o utrzymanie.
Do gry gotowe są już praktycznie: Impel - 13 zawodniczek , Legionovia - 12, BKS - 12, Chemik - 12. Trzy ostatnie uzupełnią jeszcze atak i przyjęcie 1-2 zawodniczkami. Wrażenie robi "siła ogniowa" Impelu: Konieczna, Mroczkowska, Kaczor, Polak, Sieczka, Pyziołek . Tylko zazdrościć. Najmniej wiadomo o PTPS, który oficjalnie potwierdził tylko 1 zawodniczkę i Muszynie - 4. Dzisiaj przeczytałem na v.it ,że Rousseaux wybrała A1.
Ładny filmik, ale.... będę konsekwentny - o Marcie powstałby jeszcze lepszy. A na pewno bardziej dramatyczny :kontuzja, awans do ekstraklasy, Puchar Polski, druga kontuzja, rekonwalescencja, " wleczenie krzesełka" za drużyną i powrót na boisko. O ! To jest temat na film emoticon
Oczywiście, że film o Marcie byłby z pewnością bardziej interesujący, ale kto ma u nas takie filmy realizować.
Marta w Dąbrowie: link
No niestety... Marta a Dąbrowie , ale w Budowlanych Beef Master. Teraz szybko na zakupy !!!
Druga rozgrywająca bd doświadczoną zadowniczką narodowości polskiej. Od razu pomyślałem o Magdzie Śliwie i uważam, że byłby to genialny transfer. Drugie, co przyszło mi do głowy - błagam, tylko nie Marta Haładyn!
Ciekawe czy po pozyskaniu nowego sponsora z tej samej branży Grot będzie dalej wspierał zespół?
Jeśli ma to być polska, bardzo doświadczona rozgrywająca to tylko Śliwa, ewentualnie Rabka. Była też wzmianka o środkowej i tutaj przypuszczam, że może chodzić o Schulz.
Na " siatka.org" wpisano na listę zainteresowań Budowlanych Śliwę. Doceniam klasę , ale ... to już 44 lata. Jaka to przyszłość dla tej drużyny ? Środkowych jest więcej do wzięcia. Może to być Skorupa, Pykosz, Rzenno, Naczk, Liniarska ( choć ta jednak w końcu wyląduje w Dąbrowie). Jeśli wróciła Kwiatkowska to może i wrócić Wojcieska. Z Grotem rzeczywiście sytuacja ciekawa.
Tak jak na zawodniczki z Muszyny mówi się "Mineralne" niezbyt dobrze kojarzą mi się przez analogię różne określenia związane z wołowiną...
Dodam, ze ewentualny transfer M.Śliwy nie podoba mi się wcale i nie pasuje raczej do tytułu sprzed paru dni - "Budowlani stawiają na młodzież"
Rabka z Cabajewską - taką parę bym zdecydowanie akceptował.
A jeśli ktoś chce obejrzeć p. Ewę w akcji (3 sety ) to podpowiadam, że na ipli jest mecz Białego z Muszyną z 4 grudnia 2011.
Chcemy zbudować zespół na zawodniczkach trochę niedocenianych w zeszłym sezonie. Takich, które nie grały lub grały mniej, mają coś do udowodnienia. Budujemy zespół bardzo mądrze, w oparciu o to, na co nas stać. Chcemy pozyskać dwie lub trzy zawodniczki z Polski i myślę, że dwie zawodniczki zagraniczne.

Domyślam się, ze ten zaciąg zagraniczny to przynajmniej atakująca i przyjmująca lub dwie przyjmujące. Zdążyłem się już przyzwyczaić, że po sezonie w Łodzi dochodzi do rewolucji kadrowej. Części siatkarek nie udaje się zatrzymać, a część chce po prostu odejść. Nie patrzyłbym na Śliwę głównie przez pryzmat jej wieku. Prezentuje w dalszym ciągu dobry poziom i jeśli nawet przyszłaby do Budowlanych na sezon i pomogła zespołowi to dlaczego nie. W Bydgoszczy ogrywają młodzież, a po roku, dwóch i tak te dziewczyny przenoszą się do bogatszych klubów. Cabajewska i Rabka też najmłodsze nie są i trudno określić, czy można by na nich opierać budowę zespołu w kolejnych sezonach. Zawsze mogą zdecydować się zakończyć kariery lub zmienić barwy klubowe.
E.Cabajewska i A. Rabka są w wieku gdy Magda osiągała największe sukcesy - mistrzostwa Europy w 03 i 05. Jak wskazują i inne przykłady z zagranicy wiek w okolicy trzydziestu paru lat w przypadku rozgrywających jest wiekiem optymalnym. Dlatego tę parę w realiach Budowlanych uważałbym za najlepszą . Będzie M. Śliwa - przeżyję, ale zachwytu ten transfer nie wzbudza.
Co do Sliwy to też bym nie był zachwycony chociaż ciągle prezentuje wysoki poziom i kilka razy wyciągnęła Dąbrowę z tarapatów.Co do tych ogranych polskich rozgrywających to też pierwsza na myśl przyszła mi Rabka ale wolałbym żeby to była Godos ale Ona nie pasuje do tematu "mało grały".Nic nie słychać na temat sytuacji w Bydgoszczy albo ja to przeoczyłem.Godos bardzo dobrze prowadziła zespół w sezonie a poza tym ma bardzo dobre warunki fizyczne a przy wymienianych wcześniej będzie nisko na bloku.Bez względu na to kto przyjdzie uważam stratę Marty za brak nie do uzupełnienia biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe.Natalia napewno będzie pożyteczna a w tym sezonie była mało wykorzystywana a pamiętam mecze które wygrała Dąbrowie wchodząc w trudnych momentach.Według mnie ma w całej lidze najtrudniejszą do odebrania zagrywkę.Mam też nadzieję że te zagraniczne siatkarki to nie będzie kolejny genialny pomysł typu zawodniczek które szczególnie w ostatnim sezonie przewinęły się przez klub i kompletnie nic nie wniosły poza stratą czasu i pewnie pieniędzy.Uważam że są jeszcze nasze zawodniczki które za rozsądne pieniądze mogłyby zagrać i stanowić siłę "wołowinek".Mnie się taka nazwa podoba.
Wymieniając Godos widać, ze masz spore zaległości. Magdalena nazywa się już dość dawno Mazurek i właśnie przeszła z Bydgoszczy do Muszyny
Sprawę Godos-Mazurek już Wika wyjaśnił . Dodam tylko ,że dotąd nie wiadomo nic o transferach rozgrywających: Kaczmar, Haładyn, Rabki, Karpicz , Polak i Śliwy, nie licząc zagranicznych i pierwszoligowych. Ja też wolałbym Rabkę, ale jeszcze lepsza byłaby Tobiasz z SMS, chociaż z punktu widzenia władz klubu to byłby rzeczywiście ryzykowny transfer. Chociaż ktoś, kiedyś nie bał się ryzyka w przypadku Wołosz.
Zrobiłem jeszcze szybki przegląd atakujących z Orlen Ligi i nie wiem nic o przydziałach Podolec, Sieradzan, Folty, Wawrzyniak, Grejman i Cieśli. O Grejman stara się Chemik. Wśród pozostałych pewnie trzeba szukać konkurentki dla Anity.
No i środek. Dominika zostaje ?
Ten "beef " ma też inne znaczenia i można sprawę rozegrać inaczej, niekoniecznie brnąc w te "wołowinki". Chociaż może to i dobry pomysł żeby "wołowinki" "oswoić" i nie pozwolić by nabrały negatywnej wymowy w internecie. Za to znak firmowy sponsora bardzo ładny i dający sporo możliwości klubowi kibica.
Wyświetlanie 1 - 20 z 28 rezultatów.
z 2