« Powrót do

sezon się kończy

Wyświetlanie 1 - 20 z 27 rezultatów.
z 2
I wątek sezon 2012/2013 już długo ,,wisi" i nie sposób się na niego dostać więc zacząłem nowy bo dyskusja zapowiadała się ciekawie.Tak to już jest na naszej stronie że pojemność wątku szybko się kończy i wyskakuje biała strona z informacją o błędzie.
Ale do rzeczy.Z kim zagrają Budowlane już wiadomo ale jak ?Jakim składem?
Nie zapadły jeszcze wyroki w sprawie przygotowania drużyny do meczów z Bielskiem a Ty chcesz ustalać skład na sparingi z Impelem.Ktoś zdecydował o odpuszczeniu pucharu i ktoś przez ten miesiąc "przygotowywał" dziewczyny .Należy Im się za to przynajmniej jakiś wyrok w zawiasach połączony z zakazem zajmowania stanowisk.W przypadku recydywy wyrok się odwiesi.Co Ty na to?A sparingi z impelem możemy wykorzystać do budowy składu na przyszły sezon.Jest wiele dziewczyn , które by mogły zostać na przyszły sezon i stanowić podstawę drużyny z charakterem[mam nadzieję,że dobrze napisałem "charakter"]
Dobrze napisałeś słowo '' charakter ''.Otwierając nowy wątek chcę zachęcić do dyskusji też innych użytkowników,poznać różne stanowiska.
P.S.Zuzanna Efimienko bez pracy
NA początek wyjazd do Wrocławia 20 zł ,sobota[o ile nie zmienią terminu].Dawid chce żeby się wstępnie zadeklarować.Marcin,Michał,Jacek i Darek dajcie znać,czy chcecie jechać.Ja się już zadeklarowałem.Chodzi o to żeby się zgłosiła odpowiednia liczba chętnych.Co do Zuzy to oczywiście jestem za ale na razie nie wiemy czy na środku będzie jakieś wolne miejsce.Na razie jest jedno miejsce na przyjęciu.Ciekawe czy poza nami ktoś jeszcze uważa , że pozyskanie Natali K powinno być priorytetem naszego prezesa?
Dokładnie jest organizowany wyjazd do Wrocławia ! emoticon 20 ZŁ koszt pojedźmy tam w sporo osób na najważniejszy mecz w sezonie ! emoticon WSZYSCY DO WROCŁAWIA ! emoticon
Sparingi z Impelem ? emoticon No to faktycznie te mecze w Bielsku musiały na żywo wyglądać tragicznie, skoro Faan jest taki rozsierdzony. Bądźmy jednak optymistami. Jeżeli wtedy były "zajechane" to teraz odpoczywając złapią świeżość i naprawdę powalczą o puchary. Z Martą na boisku oczywiście. I trzymając ją za słowo. (A zwróciliście uwagę na ostatnie zdania w wypowiedzi Oli S. ? )
Kandydatka Natalia - jak najbardziej. Po spadku AZS pewnie zacznie szukać klubu.

Dlaczego ten nowy wątek wylądował poza kategorią "forum' ?
Oczywiście zauważyłem wypowiedż Oli.Bardzo ją lubimy[z Motoforem],który zna moje zdanie na temat odstawienia do kwadratu zawodniczki,która w danym momencie była najlepiej blokującą w lidze.To też jeden z powodów tego,że już od kilku miesięcy domagałem się odwołania trenera.Co do Oli to po prostu mówi to co naprawdę myśli a to nie jest często spotykane w lidze.Pisałem wcześniej o budowie drużyny z charakterem i Olę zdecydowanie w tej drużynie widzę.
Do Wrocławia jadę, jeśli wyjazd będzie nie wcześniej jak 6.04. Natalia... sporo na ten temat rozmawialiśmy w czasie drogi do Bielska, jestem na tak. Zuza... też się przyda, brakuje nam solidnych zawodniczek w bloku, ona zawsze radosna, uśmiechnięta, sympatyczna, taką pamiętam ją ze spotkań we Wrocławiu.
Wyjazd na pewno jest w SOBOTĘ 6 Kwietnia !! emoticon)
Dzielimy się opiniami,wywołujemy pewne nazwiska.Jeśli chodzi o Magdę Piątek to nam się chyba udało tuż przed rozpoczęciem sezonu.Oczywiście możemy sobie tylko podywagować na temat ew uzupełnień ,nie my decydujemy.Zuza w poprz sezonie zaprezentowała kapitalną zagrywkę i blok.Opcja.Jej wartość prawie równa Sylwii.Natalia-statystycznie porównywalna do Kruk,lepiej zagrywa.Jako przyjmująca ustępuje Dorocie ale obie waleczne,z charakterem.Podejrzewam że gdyby nie Natalia-AZS juz by nie istniał.Ogromny szacunek.Do Wrocławia jadę na 95%.Dla mnie sezon się jeszcze nie skończył, 5 miejsce po 2 nieudanych byłoby niezłym jego zakończeniem i chyba sukcesem dla nowego przecież zespołu.
Nie my decydowaliśmy do tej pory ale po wynikach ostatnich sezonów widać że najwyższy czas to zmienić.Wiesz,że odwołania prezesa też się domagałem.Trzeba naciskać gdzie się da.Niech góra się zastanowi jakie błędy przy budowie drużyny popełniono w ostatnich sezonach.Jakie korzyści mieliśmy z parcia na zagraniczne zawodniczki?Poza Luaną to praktycznie same niewypały.Reulamin mówi że mogą grać trzy zagraniczne a nie że muszą.W normalnych krajach to obcokrajowiec żeby grać musi być dużo lepszy od miejscowych[przekonało się o tym wielu naszych grzejąc ławę].Takie zawodniczki to koszty ,problemy językowe i z aklimatyzacją.Nasi mówią że dobrze wiedzą kogo kupują a ile meczów na żywo widzieli [np zawodniczki z Wenezueli lub podobnego kraju]?Jaki mają materiał do oceny?Do filmu to można zmontować taki materiał że każda zawodniczka jest rewelacją.
No to moja kolejna kandydatka-Krystle Esdelle. Wzrost 191,zasięg w ataku 317,skuteczność ataku 42% i 0,42 blok/set.Zagraniczna ale gdyby to było możliwe to widziałbym ją w Łodzi. .Finansowo chyba osiągalna i wiemy jak gra.Ale póki co gra obecny skład i wierzę że coś jeszcze ugra ku swojemu i naszemu zadowoleniu.A pogdybać i pobiadolić jeszcze zdążymy.Nie wypina się koni wpół brodu.
Czytam i oczom nie wierzę: " nie my decydowaliśmy do tej pory" , " najwyższy czas to zmienić" - to jak to będzie ? Klub kibica przeprowadzi wrogie przejecie spółki Organika Budowlani SSA ?emoticon
Przy kolejnej kandydaturze Matofora przyszła mi do głowy taka refleksja - zbudujemy AZS II i spadniemy z ligi ?
W kręgach zbliżonych do dobrze poinformowanych chodzi plotka, że w przyszłym sezonie atak zostanie wzmocniony zawodniczką z ligi włoskiej, pochodzącą z Estonii, 205 cm wzrostu i niezłe osiągnięcia w statystykach.
Stali Mielec też już nie ma a niezłe zawodniczki grają.W miarę przyzwoity klub jakim był jeszcze nie tak dawno AZS rozwalili raczej działacze.Ciekawa informacja o tej Estonce.
WSZYSCY DO WROCŁAWIA TO JEST TERAZ NAJWAŻNIEJSZE !! KONCZĄ SIE MIEJSCA W BUSIE ZAPISYWAĆ SIĘ !!

Mamy do dziś, to co kiedyś nas trzepło, wyjazd ON TOUR, wyjazd to jedność, My jedziemy i Ty z nami też na pewno, wyrusza bus z kibolami po zwycięstwo.
Przy kolejnej kandydaturze Matofora przyszła mi do głowy taka refleksja - zbudujemy AZS II i spadniemy z ligi

Gdyby tak na to patrzeć to powinniśmy grać w tym roku w barażach. Większość naszych podstawowych zawodniczek przed przejściem do Budowlanych grała w Mielcu i Białymstoku, czyli w zespołach, które ostatnimi laty regularnie grywały w play-outach i barażach. Trynidadki choć w dalszym ciągu są dla mnie egzotycznymi siatkarkami to pokazały się w AZS-ie z bardzo dobrej strony. Mają imponującą skoczność i dynamikę oraz posiadają siłę w ofensywie (czyt. atak), której Budowlanym tak bardzo brakuje.

jarl z tą Estonką to prima aprilis? emoticon Przejrzałem sobie statystyki Kajaliny z obecnego, bo chyba ją miałeś na myśli. Nie wyglądają one imponująco. Kilka dobrych, nawet bardzo dobrych spotkań i tyle. W wielu meczach jej skuteczność była mizerna. Kilka lat temu rzuciła mi się w oczy ze względu na wzrost. Ostatnie sezony grzała ławę w Piacenzie.

Wracając jeszcze do dyskusji z poprzedniego tematu pozwolę sobie napisać kilka słów. Soraia była sprowadzona by wzmocnić atak naszego zespołu. Kiedy grała w Łodzi rzeczywiście była najlepiej punktującą skrzydłową Budowlanych, ale czy te 33% to było to, czego oczekiwaliśmy? Dla mnie korzystniej prezentowała się Magda Piątek. Dołączyła do Budowlanych w trakcie sezonu, nie brała udziału w przygotowaniach do niego, nie zgrywała się z resztą zawodniczek, ostatnie dwa lata grała niewiele i z góry było wiadomo, że przypisana jest jej rola zmienniczki dla dos Santos. Statystycznie biorąc pod uwagę atak to Magda również wypada lepiej od Sorai. Pierwsza część sezonu, w której Piątek grała mało rzutuje niekorzystnie na statystyczny obraz jej gry od kiedy została podstawową atakującą. Gdyby porównać % ataku Sorai z I fazy rundy zasadniczej i Magdy z II to zobaczylibyśmy różnice na korzyść tej drugiej.
Informacja tyleż ciekawa ,co nieprawdziwa , bo 'primaaprilisowa". emoticon
Ozone trafnie zidentyfikował siatkarkę z Estonii. Jeszcze bardzo młoda i dopiero teraz w A2 rozegrała więcej spotkań, ale takie 2.05 przydałoby się po naszej stronie siatki.
Policzyłem. W przypadku Sorai sprawa jest prosta : w 9 meczach skuteczność ataku- 33% , efektywność ataku - 0.23 ( tak jak w tabeli na stronie ORLEN Ligi)
Magdalenie w statystykach nie zaliczono meczów nr 8 i 9 , w których jednak wchodziła po 2 razy i zdobyła po 1 punkcie. Skuteczność i efektywność tak jak w tabelach odpowiednio 33% i 0.23
Jeśli liczyć jednak te 2 mecze, to mamy - 29% i 0.20
Po odejściu Sorai , czyli od meczu nr 10 do końca - 34% i 0.24 ( niewielkie różnice w porównaniu z Soraią)
Za sezon zasadniczy - 29% i 0.21
Statystyki Magdaleny nie są wcale zaniżane meczami z 1 rundy, bo zdarzyło się tam takie kuriozum jak mecz nr 4, w którym krótkimi wejściami uzyskała 50% i 0.50, i fakt nie zaliczenia wspomnianych 2 meczów, które powinna zakończyć z zerowymi statystykami. Dlaczego jednak zaliczono mecz nr 2 ze wskaźnikami 25% i 0 ?
Natomiast w końcówce sezonu rozgrywała mecze z 5% i 0.15 ( mecz nr 18) oraz z 23% i 0.14 oraz 27% i 0.15 w "playoffach"
Eksplozja formy Magdaleny, przeliczanej na skuteczność i efektywność ataku, nastąpiła w kolejkach od 12 do 16. Średnie za te 5 kolejek to 46% i 0.36. No i gdyby tak było do końca to byłoby pięknie, ale po "eksplozji" był "dołek " i brakło zmienniczki z prawdziwego zdarzenia. A mogłaby nią być właśnie Soraia.
No właśnie po to to napisałem żeby wywołać reakcję typu "chyba cię porąbało ,przecież my nic nie możemy zrobić".Jeżeli jedziesz do Wrocławia to chętnie z Tobą porozmawiam.Można zgodnie z prawem ponaciskać na górę.A najważniejsze że to forum odżyło .Poprzednio był jeden wpis na miesiąc.Chciałbym też namówić nasze zawodniczki żeby chociaż jedna się odważyła coś napisać.Zdaję sobie sprawę że poza wypowiedziami typu "nieprawdą jest że na zgrupowaniu dach przeciekał ,tym bardziej , że prawie nie padało " nie mogą wiele powiedzieć.Mogą np wypowiedzieć się na temat zorganizowanych form kontaktu z kibicami[spotkania czy nawet wspólny trening].W innych klubach to norma a u nas od kilku sezonów nic się nie dzieje[ja nie pamiętam żeby coś podobnego wogóle miało miejsce].
Wyświetlanie 1 - 20 z 27 rezultatów.
z 2