Czy wiadomo, które mecze będą rozgrywane w Atlas Arenie? Była zapowiedź, że będzie teraz więcej Łodzi w naszej największej hali...
Np. czy następny nasz mecz z Piłą gramy w Arenie czy MOSiRze?
Witaj zorro !!! Wszystkie mecze będziemy rozgrywać w Atlas Arenie.
Rozumiem, że Arena to sposób promocji miasta (jest bardziej reprezentacyjna niż Hala Sportowa), ale klimat jak dla mnie przy Skorupki jest lepszy. Siedzi się bliżej boiska, nie ma wrażenia, że jest się mały jak mrówka. Zresztą Hala Sportowa na luzie wszystkich mieściła. Niezależnie od tego gdzie będą grać postaram się na meczach być emoticon
Thomson dobrze mówisz !! Chcemy powrotu na SKORUPKI !! emoticon
RE: Hala
Odpowiedź (Odznacz)
19.10.12 18:39 jako odpowiedź na dawid1234567890.
POPIERAM Thompsona i Dawida chcemy na Skorupki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wolę halę na Skorupki ,tylko gdzieś czytałem że tam ma być remont.emoticon
Ja również mam nadzieję, że Budowlane wrócą do Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki. Atlas Arena nie nadaje się do oglądania siatkówki, dlatego chodzę tam tylko jak mam za darmo bilety lub za cenę niewyższą niż 5 zł. Architekci tej hali to... ja już nie chcę nazywać rzeczy po imieniu ale człowiek który projektuje trybuny, w taki sposób że widzowie siedzący w pierwszych 10 rzędach(na potwierdzenie zamieszczam zdjęcie z 11 rzędu) nie widzą fragmentu boiska wzdłuż bocznej linii bo zasłaniają go bandy reklamowe, a Ci którzy siedzą w ostatnich rzędach muszą brać lornetki, to mądry nie jest i powinien zapłacić miastu Łodzi odszkodowania za to, że zniszczył łodzianom komfort oglądania widowiska siatkarskiego! Cóż Polska nigdy nie była rozwiniętym krajem, nie jest... i nigdy nie będzie, jeżeli dalej nie będziemy odróżniać szamba od perfumerii. Natomiast jeśli chodzi o zawodniczki, to pewnie im się lepiej trenuje w Arenie, choć mam nadzieję, że również w starej hali nie było im tak bardzo źle i wrócą tam jeśli będzie taka możliwość emoticon.
Załącznik

Załączniki: PICT2663.jpg (331,8k)
bigmac:
człowiek który projektuje trybuny, w taki sposób że widzowie siedzący w pierwszych 10 rzędach(na potwierdzenie zamieszczam zdjęcie z 11 rzędu) nie widzą fragmentu boiska wzdłuż bocznej linii bo zasłaniają go bandy reklamowe

Tu się zgodzę, chyba projektant nie wziął pod uwagę band reklamowych i analizował widzialność boiska bez nich.
bigmac:
Ci którzy siedzą w ostatnich rzędach muszą brać lornetki

Cóż, hala jest duża, obecne wymogi co do odległości między rzędami poniekąd powodują, że im dalszy rząd tym dalej od boiska w porównaniu z odpowiadającymi rzędami w starszych halach. Chodzi też o komfort siedzenia, więcej miejsca na nogi czy dla osób przechodzących do swoich miejsc gdzieś w środku rzędu (na skorupki jednak trzeba sie przeciskać). Nie chcę nikogp bronić ani osądzać, po prostu klimat w Hali Sportowej jest lepszy i tyle emoticon A pewnie wiele z Was pamięta ile się tam rozegrało Ligi Światowej przy pelnych trybunach emoticon
Bandy reklamowe które zaslaniają pół boiska tym z "najlepszych"miejsc absolutnie powinny być przesunięte .Co one reklamują-nie wiem i jestem również z góry negatywnie nastawiony do tego co tam jest bo mnie denerwują.Ten co się tam reklamuje powinien we własnym interesie zarządać zmiany ich ustawienia.Podobnie choć w mniejszym stopniu przeszkadza mi ten prymitywny stojak seędziego głównego obłożony materacami też z reklamami.Z wielu "dobrych"miejsc zasłania dokładnie wszystko co dzieje się nad siatką.A przecież są funkcjonalne i bezpieczne konstrukcje.Przy zapełnionych górnych rzędach niezłym rozwiązaniem są te telebimy wiszące pod sufitem,tylko muszą działać.Tyle że przychodzimy oglądać mecz na żywo,telewizję mamy w domu.
W Atlas Arenie jest boisko spełniające wymogi Orlen Ligi.
Przy Skorupki boisko nie spełnia tych wymogów... Jeśli dziewczyny miałby grać w Hali MOSiRu, to trzeba by było wymienić nawierzchnię.

Zainteresowanych zapraszam do przeczytania:

http://budowlanilodz.pl/artykul/-/f/176696/konferencja-budowlanych-lodz-musimy-stworzyc-druzyne
W takim razie gdzie będą rozgrywane mecze, które nie odbędą się w Arenie? Mam na myśli te mecze o których mowa w artykule powyżej. Również Hala Parkowa jest dla kibiców o niebo lepsza niż Atlas Arena. Pytam, bo chciałbym w tym sezonie obejrzeć siatkarki na żywo.
aga o jakiej nawierzchni piszesz? Zarówno w Atlas Arenie, jak i w Pałacu Sportu pod teraflexem położone są deski i nie wiem w czym problem. Klub zgłosił do rozgrywek dwie hale - przy Bandurskiego oraz przy Skorupki i w tych obiektach odbywać się mogą mecze. W artykule, który podałaś nie ma nic związanego z tematem.

Odnośnie Atlas Areny to hala była budowana też z myślą m.in o imprezach lekkoatletycznych. Nie jestem pewien, ale jak na razie żadna tego typu impreza się nie odbyła. Hala przy Bandurskiego niestety najlepszym obiektem dla kibiców siatkarskich nie jest. Lepiej rozwiązano ten problem w Ergo Arenie, ale kosztem widowni stałej. Ja zawsze staram się znaleźć miejsce nieco wyżej, by przynajmniej mieć ogląd na całe boisko..

Hala przy Skorupki miała być modernizowana. Widownia stała, która obecnie mieści 6700 widzów miała być zmniejszona do 4 tysięcy. Niestety co roku jest odkładana i biorąc pod uwagę zbliżające się mistrzostwa świata siatkarzy i konieczność wybudowania mniejszej hali obok Atlas Areny (o ile nie stanie balon) modernizacja Pałacu Sportu chyba szybko nie nastąpi. Szkoda, bo podzielam opinie przedmówców, że dla kibica siatkówki stara hala jest bardziej przyjazna niż obiekt przy Bandurskiego. Gdyby jeszcze takie tłumy przychodziły na Budowlanych co na Skrę czy reprezentacje to przynajmniej atmosfera zrobiłaby swoje. A tak...
Niemniej po spadku koszykarzy ŁKS z ekstraklasy w Atlas Arenie nie grałaby żadna łódzka drużyna i sądzę, że ze względów wizerunkowych czy prestiżowych Budowlani postanowili się przenieść do nowocześniejszego obiektu.
Konkretnie chodzi o tę matę na której grane są mecze.

Na konferencji prezes powiedział, że jeśli będą musieli grać przy Skorupki to będą przewozić tę matę.

Myślę, że istotnym zdaniem z konferencji są słowa prezesa AA "Niestety nie uda się rozegrać całej rundy u nas, ponieważ właściciel obiektu wymaga również od nas generowania odpowiednich przychodów."
Zawsze na stronie podawane jest miejsce gdzie zostanie rozegrany mecz.
Myślę, że w grę wchodzi AA i ewentualnie hala przy Skorupki.
Wiecie jaki Producent hal namiotowych jest odpowiedzialny za hale przy ulicy skorpuki? Sorry za odkop, ale nie mogę znaleźć