« Powrót do Forum siatkarskie

Karuzela transferowa

Wyświetlanie 1 - 20 z 50 rezultatów.
z 3
W dzisiejszej Gazecie Wyborczej w dod.sport.pl ciekawy art.Szymona Bujalskiego,wprawdzie o koszykówce w ŁKS-ie i ogólnopolskich kłopotach finansowych w Basket Lidze ale dot także siatkarek Budowlanych Łódź. ŁKS od 6 lat nie może znależć sponsora.Brak finansów przekłada się na słabe wyniki.Szykuje się likwidacja seniorskiej koszykówki i powrót do pracy z młodzieżą.I stwierdzenie "Jak widać,sport na najwyższym poziomie po prostu przerasta możliwości naszego miasta."Prezes ma piekielnie trudne zadanie nic dziwnego że szuka sponsorów także za granicą.Tylko ma niezbyt wiele do zaoferowania.8 miejsce w Tabeli i trzon zespołu bardzo okrojony.W Bydgoszczy z młodzieżą się udało. U nas trochę słabo z tym zapleczem.Cierpliwie czekamy na rozwój wydarzeń.Karuzela kręci się coraz szybciej.Kto ma pieniądze już robi niezłe zakupy
W dzisiejszym wydaniu internetowym DŁ jest informacja, że Marta zostaje
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/557347,trzy-kandydatki-do-gry-w-budowlanych-lodz,id,t.html
No faktycznie, dobre ( mam nadzieję ,że sprawdzone ) wiadomości. Marta zostaje, a do pomocy kandydują Bełcik, Mary ( Nelli ) Spicer ( Rabita Baku), i Kathleen Weiss - "ukryta opcja niemiecka" z ziemi włoskiej. Tyle , że informacji o niej szukajcie, nie na stronach Spes Conegliano jak napisał DŁ, ale Chieri Torino Volley Club. Spes rozpłynęło się w finansowym niebycie jakiś czas temu.
Spicer i Weiss pojawiły się w swoich klubach po kontuzjach rozgrywających i grały jako zmienniczki. Gdybym mógł wybierać , to z tej trójki wybrałbym Spicer.
Nie wiem po co ktoś otworzył identyczny temat, ale dla mnie nawet lepiej, bo w tamtym nie mogłem zamieszczać postów.
Jak na razie prezes chyba nie domknął budżetu. W dalszym ciągu niewiele słychać na temat pozyskania jakiegoś dużego sponsora, a sytuacja z tą włoską firmą ma się wyjaśnić dopiero w czerwcu. Kandydatki dość ciekawe, ale czy Budowlanych na nie stać i czy one byłyby zainteresowane graniem w 8. drużynie ligi polskiej, która na dodatek miała w minionych rozgrywkach problemy finansowe?
Według mnie najlepsza byłaby Weiss. Posiada duże doświadczenie reprezentacyjne i potrafi grać szybką i kombinacyjną siatkówkę. Bełcik rozegrała, a w zasadzie przestała sezon w Sopocie, a jak wchodziła to nie porywała swoją grą. Może w Łodzi by się odkuła. O Spicer nie mam najlepszego zdania. W Bydgoszczy rozstali się z nią bez żalu. Oglądając jej występy w Rabicie można było odnieść wrażenie, że całkowicie zapomina grać środkiem, a miała obok siebie takie dobre zawodniczki jak Krsmanovic czy Golubovic.
Najważniejsze, że została (chyba) Bouli, więc podstawa na tej pozycji zawsze solidna będzie. Dobrze by w najbliższym czasie pojawiły się informacje odnośnie reszty łodzianek, które mogą i chcą zostać w klubie, a następnie posiłkować się ze wzmocnieniami z PlusLigi bądź z zagranicy.
Otworzyłem ponownie przez przypadek.Teraz rzeczywiście lepiej "chodzi",też miałem problemy.
Helene Rousseaux w Muszynie emoticon).Muszyna robi zespół od podstaw Sanjia Popovic i Valentina Serena także w MKS Muszyna.
Prawdziwa rewolucja kadrowa szykuje się w Muszynie. Świetna chorwacka atakująca Sanja Popović, rozgrywająca z włoskiego Bergamo Valentina Serena, Belgijka Helene Rousseaux, znana z występów w Budowlanych Łódź, i na libero Paulina Maj.Do tego wracająca po przerwie macierzyńskiej Aleksandra Jagieło, Anna Kaczmar z PTPS Piła, Dominika Sieradzan z AZS Białystok i Lena Dziękiewicz z Sopotu.
Dzisiaj na Toyi Chudzik oficjalnie powiedział,że na następny sezon zostają (podpisane już kontrakty); Katarzyna Bryda,Dominika Golec,Ewelina Mikołajewska, a na dniach zostanie podpisana umowa z Ikić i Kwiatkowską. Katarzyna Ciesielska nie wystąpi w tym sezonie w Budowlanych z powodów prywatnych,zaś jedną z kandydatek na libero jest Magdalena Saad,lecz Chudzik powiedział,że bardziej chce pozyskać inną libero,ale nie powiedział jaką.
"Serwis" wreszcie do nas przemówił i mało tego odgraża się, że będzie dalej nas informował. Nareszcie potwierdzone informacje o Marcie Wójcik. Prezes postawił na doświadczenie i zakupił Sylwię Pycię i ten fakt również nastraja mnie optymistycznie przed kolejnym sezonem. Trzeci środkowa powinna być jednak nieco młodsza. Podobno niezłe są te z Murowanej Gośliny, Po zakończeniu baraży pewnie będą na sprzedaż.
Na dobrą sprawę Sylwia i Dominika spokojnie mogą być podstawowymi środkowymi Budowlanych, więc o tę pozycję można być w miarę spokojnym. 5 siatkarek mamy zaklepanych na kolejny sezon emoticon
Wiadomo, że klub szuka rywalki dla Bouli, trzeciej środkowej i libero. Jeśli chodzi o tę ostatnią pozycję to cieszyłbym się, gdyby do Łodzi wróciła Magda Saad, ale ona ma jeszcze ważną umowę z Sopotem i nie jest powiedziane, że odejdzie. Mariusz wspomniał, że prezes chciałby bardziej pozyskać inną libero i tak się zastanawiam czy nie chodzi o Agatę Durajczyk z Białegostoku, która rozegrała naprawdę niezły sezon, ale ma ważny kontrakt z AZS-em.
Ze skrzydłowych zostają Bryda i Mikołajewska, więc są cztery miejsca do obsadzenia. Gdzieś czytałem, że Anita może wrócić do Piły, bo po tym sezonie karierę miała zakończyć Kosmatka i mieli mieć wakat. Prezes mówił, że klub wzmocni jeszcze 5-6 nowych zawodniczek, więc są szanse na zatrzymane którejś z dotychczasowych skrzydłowych.
a może Mariola Zenik? emoticon
Prezes Chudzik w Dąbrowie, na meczu Polska - Niemcy. Czyżby przyjechał zakontraktować niemiecką rozgrywającą Weiss? emoticon
Weiss w budowlanych emoticon
Prezes mówił, że wybiera się na mecze Polek z Niemkami by rozmawiać z potencjalnymi kandydatkami do gry w Budowlanych. Sam fakt jego obecności na tych spotkaniach nie musi oznaczać, że przyjedzie z podpisanymi umowami.
A może Nicole Davis ?
Nicole Davis...z pewnością bardzo dobra libero i byłaby sporym wzmocnieniem łódzkiego zespołu, ale pewnie tania nie jest i odpadłoby jedno miejsce dla zawodniczki zagranicznej.
Jeszcze jest jedna ciekawa opcja. Prezes Bielska podając zawodniczki, które na pewno zostaną ze starego składu na przyszły sezon nie wymienił Agaty Sawickiej. Co prawda jest po kontuzji i cały sezon miała w plecy, ale w formie to czołowa zawodniczka na tej pozycji w Polsce i z niejednego pieca chleb jadła. Nie zdeklarowała się, gdzie zagra w przyszłym sezonie, więc szansa jest. Nie każdy może wie, ale Qlka pochodzi z Łodzi podobnie jak Saad, więc może uda się ściągnąć którąś w rodzime strony emoticon
Na razie to wiadomo , że Kwiatkowska odchodzi
Kwiatkowska w ATOMIE TREFL SOPOT . Iza Żebrowska w Chemik Police
Co więcej Agata Sawicka to łodzianka. Dobrze by było zatrudniać zawodniczki które by się utożsamiały z miastem i klubem.
Myślę, że na razie powiało optymizmem, zostaje kilka fajnych siatkarek, przychodzi Sylwia Pycia. Gdyby przyszła jeszcze Sawicka, jakaś dobra atakująca no i może przyjmująca, uzupełniło by się skład kilkoma młodymi zawodniczkami. To skład był by już prawie gotowy, może nie na podium, ale na ciekawą drużynę środka tabeli na pewno .
Z Agatą Sawicką to ciekawy pomysł. Ja akurat ją pamiętam z Łodzi - w ostatnim meczu ŁKSu, jaki widziałem ,w składzie była Sawicka, a także Saad , Baran, Jasińska i zdaje się Ciesielska. A mama Agaty grała w ŁKS pod nazwiskiem Cyrańska.
Nicole Davis podrzuciłem 'na rybkę' - wyczytałem na włoskich portalach o spekulacjach gdzie zagra, więc pewnie szuka klubu, a wbrew pozorom wcale nie grała dobrze i co za tym idzie dużo. A prezes po coś w końcu do tych Włoch pojechał.
Moje typy na nową libero to wciąż Wysocka i Kuehn-Jarek. Szukamy jeszcze środkowej, drugiej rozgrywającej, atakującej lub atakujących i pewnie jeszcze jednej przyjmującej. Z młodych środkowych wrażenie robi 195 cm Trojan i dobre recenzje Raś - obie z Murowanej Gośliny. Marzyłem sobie po cichu,że może Żebrowska zasili Budowlane, a tu taki wybór - I liga , mimo, że z wielką kasą.
Moje typy na libero to Saad, Sawicka lub Durajczyk, a przynajmniej chciałbym widzieć którąś z nich w Budowlanych. Jeśli potwierdziłby się transfer Zenik do Sopotu, to Saad powinna odejść, bo mówiła, że nie chce stać kolejny sezon w kwadracie. Uważam, że sportowo Wysocka i Kuehn-Jarek są słabsze od ww., ale to moja opinia emoticon
Pisaliśmy, że może do pary Pycia/Golec przydałaby się jakaś młoda środkowa. Dobre opinie zbierała reprezentantka juniorek Aleksandra Sikorska ze Sparty Warszawa. Transfer Żebrowskiej do Polic nie jest oficjalnie potwierdzony, a jej menedżer zdementował tę informację i podał, że Iza jest w dalszym ciągu wolną zawodniczką, więc jarl jest jeszcze cień nadziei choć zdziwiłbym się, gdyby przeszła z Dąbrowy do Nas, bo finansowo i sportowo mocniejsi od Tauronu nie jesteśmy.
Szkoda, że Anita odchodzi, ale nie sądzę by w Sopocie była podstawową zawodniczką i miała więcej szans na grę niż w Łodzi
Wyświetlanie 1 - 20 z 50 rezultatów.
z 3