« Powrót do Forum siatkarskie

Koszulka - kibiców Organiki projekty, uwagi

Wyświetlanie 1 - 20 z 59 rezultatów.
z 3
Edycja: skoro już robisz porządek to niech będzie całość, bo potem nie będzie wiadomo od czego się zaczęło i o czym rozmawiamy.

Przed nami ważne mecze Play Off. Już w weekend odbędą się 2 pierwsze spotkania, w których naszym przeciwnikiem będzie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Następnie przerwa świąteczna i rywalizacja przeniesie się do Łodzi.
Z uwagi na fakt, że do najbliższego łódzkiego meczu (29 kwietnia) sporo czasu możemy się do niego przygotować trochę lepiej. Co powiecie na to, abyśmy zapoczątkowali tradycję przychodzenia na mecze Organiki Budowlanych Łódź na niebiesko ?

Czemu uważamy, że to potrzebne ?
Nasza drużyna zazwyczaj gra w różnych odcieniach niebieskiego. Jest to kolor nierozerwalnie związany z naszym klubem
Niebieski dobrze wygląda na trybunach, jeśli uda nam się doprowadzić do sytuacji w której coraz więcej kibiców będzie przychodziło na niebiesko, to będzie to nas wyróżniało. Niebieski wygląda też dobrze w TV
Zdajemy sobie sprawę z tego, że w chwili obecnej klub kibica i część z nas jest ubranych na biało, jednak chyba niebieski wyróżniałby nas bardziej. No i byłby zgodny z tym w jakich kolorach gra zespół.

Dyskusję uważam za otwartą, zapraszam do wyrażania opinii w komentarzach.

Aktualizacja:

Większej jakości obrazek do obejrzenia tutaj:

http://budowlanilodz.pl/image/journal/article?img_id=106159&t=1302879052232

Przedstawiamy nasze pomysły na koszulki Organiki Budowlanych. Parę słów o projektach. Elementy poszczególnych projektów można ze sobą łączyć. Jesteśmy też otwarci na inne sugestie. Jeżeli chodzi o "Super B" - Wiadomo, projekt nr 4 wzorowany na pewnym Superbohaterze. Tarcza naszego logotypu skojarzyła nam się właśnie z Supermanem i chcielibyśmy zaproponować Wam pójście w tę stronę. W komentarzach wyrażaliście obawy, że upodobnimy się do innych drużyn. To jest właśnie nasza odpowiedź. Czemu Super B ?
Bo nasz klub to właśnie "B-tka" z naszego logotypu.
Bo superb, to po angielsku tyle co 'wspaniały, znakomity, doskonały, przepiękny, super', a przecież to jest cel, do którego chcemy zmierzać.
Bo nasze dziewczyny potrzebują superbohaterów i naszego wsparcia. Jako fani bądźmy więc ich super bohaterami, bądźmy "Super B"
Bo jeśli mamy się wyróżniać, to wyróżniajmy się tym, że jesteśmy Super B!
Bo można krzyczeć "Super B, Super B, Super B" i będzie to doskonale zrozumiałe na całym świecie, dla zawodniczek i kibiców z każdego kraju.
To co, chcemy być "Super B" ?
W propozycjach kilka rodzajów koszulek, takich z Super B jak i bardziej tradycyjnych. Jest też kilka odcieni niebieskiego. Na jednej z koszulek propozycja Michała, aby z tyłu był skład zespołu. Na pozostałych tył bez propozycji, ale myślimy tu o jakimś małym napisie z nazwą klubu, ewentualnie budowlanilodz.pl pod kołnierzykiem.
Cenowo, wszystko zależy od zainteresowania i ilości koszulek do zrobienia, wychodzi nam, że dobrej jakości koszulka z fajnie wykonanymi nadrukami będzie do kupienia w kasie gdzieś koło 30 PLN. Na pewno będzie taniej przy wcześniejszym zamówieniu internetowym wyjdzie wówczas około 25 PLN. Być może uda się też jakoś połączyć zakup koszulki z zakupem biletu.
Prosimy więc o opinie na temat całej koncepcji, ewentualne propozycje co do koszulek. Nie ukrywam, że bardzo ułatwiłoby nam życie, gdybyście mogli wstępnie zadeklarować swoje zainteresowanie (lub jego brak) podając ilość i rozmiar. Dzięki temu całość uda się lepiej zaplanować.

Pamiętam konkurs na okrzyk kibiców na meczach piłkarskich ŁKS i okrzyk zwycięski "ŁKS cza-cza-cza"
Oby "Super B" nie podzielił jego losu.
Półtora miesiąca temu na forum pojawiła sie kwewstia sklepu internetowego, gadzetów kibica i była tez mowa koszulkach. Tam sportbase odłożył sprawy do nowego sezonu - bardzo rozsadnie.
Apelowałbym aby nie podejmować decyzji juz teraz "na nastepny mecz" a tym bardziej zatwierdzać konkretny wzór koszulki.
Zostało jeszcze kilka meczów w tym sezonie.
1. Może spiker podczas meczu KILKAKROTNIE zapraszał kibiców na nastepny mecz by ubrali niebieskie koszulki (takie jakie mają).
2. Moze spiker podczas meczu KILKAKROTNIE wzywałby do skandowania SuperB zobaczmy jak się przyjmie
3. Prezentować projekty koszulek na forum
i dopiero podjąć decyzję.
Moje uwagi do zaprezentowanych projektów
a) Tył : numer i nazwisko konkretnej zawodniczki a nie skład całej drużyny
b) Przód : napis z boku koszulki będzie nieczytelny gdzy siedzimy na trybunach
Proponuję przód:
połączenie: (sam nie wiem jeszcze jak) logo Organiki, herbu Łodzi i flagi polski - tak!!! , na mecze w LM i napisu Ogranika Budowlani Łódź
A najbardziej odpowiadało by mi profesjonalne opracowanie TRÓJKOLOROWEGO wzoru koszulki i poddanie go pod dyskusję, bo ta inicjatywa trochę pachnie mi prowizorką: Klub Kibica - biało, inni kibice niebiesko, a moze za rok padnie propozycja na czerwono
Tyle na razie
DaJers
1 - bardzo fajny kolorek, dla oka emoticon taka stonowana koszulka. tylko może żeby napis był bardziej czytelny.
5 - lub ewentualnie 4. super nawiązanie do supermana emoticon tylko tak jak pisal thomson napis najlepiej inną czcionką.

Ponieważ wersja 1 jest taka bardzo "grzeczna" i klasyczna to ja bym jednak był za 5. Ewentualnie obie wersje do wyboru.

Tylko pomyślcie jeszcze nad ceną. 30 zł to chyba trochę za dużo. Ja pewnie kupię. Wy pewnie też, ale większość kibiców może sobie darować taki zakup. Zobaczcie po biletach, jak czasami są po 5 zł to do razu widać więcej ludzi. Podobnie z koszulkami, jeżeli mają być drogie to niewiele osób je kupi i efekt będzie mniejszy. Dlatego proponowałem, żeby dać tam loga sponsorów, np na odwrocie koszulki. Wtedy oni mają darmową reklamę a my tańsze koszulki. Co Wy na to?
Super B to tylko propozycja, koncepcja, moim zdaniem mogłoby to nas fajnie wyróżniać. Moglibyśmy takie coś powoli wdrażać w życie, bo to byłoby fajne, oczywiście w moim odczuciu.

Jeżeli chodzi o sponsorów -

Po pierwsze nie mają darmowej reklamy skoro muszą za nią zapłacić, bo jak rozumiem to oni mają dofinansować koszulki kibicom.
Poza tym sponsorzy i tak już dają pieniądze na zespół i ciężko jest przekonać ich aby dołożyli kolejne, tym bardziej, że to kwestie budżetów itd.
Kolejną sprawą jest to, że znam osoby, które wolałyby aby na takich koszulkach jednak nie było "choinki" logotypów. Tak czy inaczej osoby, które nie będą chciały kupić koszulki "klubowej" będą mogły przecież zaopatrzyć się po prostu w zwykłą niebieską koszulkę.

Kwestia biletów za 5 zł to temat na zupełnie inną dyskusję. Niestety nie jest to tak skuteczne jak mogłoby się wydawać. "Problem" z frekwencją nie jest w moim odczuciu związany z ceną biletów, a raczej z tym, że klub nie jest zbyt często widoczny w mieście, przez co osoby, które nie interesują się mocniej siatkówką mogą nawet nie wiedzieć o tym, że mecz się odbywa. Oczywiście są też inne sprawy, które na forum w różnych tematach zostały zdiagnozowane i nad którymi trzeba pracować.

Nie rzucajmy wszystkiego na barki sponsorów. Sponsorzy powinni dać więcej na lepsze zawodniczki, sponsorzy powinni dopłacić do koszulek. Oczywiście fajnie jak się tak dzieje, ale po naszej stronie też praca do wykonania emoticon
Witam,
Odnośnie koszulek, to zamierzenie było aby ograniczyć ilość nałożonych kolorów do 2, więcej kolorów wiąże się ze zwiększeniem kosztów produkcji.
Co do propozycji tyłu, zaproponowałem cały skład zespołu, nie chciałbym kogokolwiek wyróżniać i wysłuchiwać pytań, czemu ta a nie inna, ale to tylko moja sugestia emoticon
Natomiast zaproponowałem Tomkowi ze Sportbase aby przedni napis zdecydowanie powiększyć, tak aby na górze sięgał wysokości obojczyka, dać większą czcionkę i przesunąć cały 'zestaw' bliżej pionowej linii symetrii.
Osobiście wolałbym odcień granatowego niż 'ułożonego' Royal Blue emoticon

Czekam na kolejne uwagi, pozdrawiam kibiców. Michał.
- odcień: granat

- podoba mi się wersja pleców, choć nie jest uniwersalna. W sensie, że nie będzie to zakup "na lata" - jeśli idzie o klub to oczywiście pozytyw, jeśli o kibiców to może niekoniecznie ;-) ale OK ;-) Właśnie fajne jest to, że został wymieniony cały zespół z danego sezonu…

- 1i2 mają mało czytelny napis Organika Budowlani . Drukowane litery są łatwiejsze do przeczytania (chociaż w pokazanej czcionce 3/4/5 szału nie ma), niż pisane (nawet emeryci w TV przeczytają :-P)

- koszulka nr. 6 w ogóle do mnie nie przemawia

- "superB" lepiej wygląda, kiedy ma białą obwódkę… por. logo z koszulki nr. 7. (chyba czerwienie 4/7 także różnią się między sobą odcieniami - wybrałabym odcień z koszulki 4).

------------------------------------
reasumując:

jak dla mnie: wersja nr. 4 – tyle, że w granacie, plus biała obwódka loga supermenowego i napis Organika Budowlani Łódź (po str. z 1i2) literami drukowanymi [nie taki powielany jak w 1i2].

Rzeczywiście na siedząco napis nie będzie dobrze widoczny, ale duże logo samo w sobie jest bardzo wymowne. Rozwiązaniem jest pomysł Michała, tylko wtedy odpada duże logo [bo napis miałby być wtedy w pionie bardziej do środka - o ile to sobie dobrze wyobrażam...], więc logo zostałoby takie małe jak w 1i2? W takiej sytuacji wolałabym większe logo, a nie większy napis…
Mam tylko jedną uwagę w temacie. Chodzi o KOLOR koszulek a właściwie o odcień błękitu. Otóż dla mnie kolorem "firmowym" Organiki jest ten jasny odcień błękitu, w którym dziewczyny najlepiej się moim zdaniem prezentują i w którym zdobyły Puchar Polski a także w koszulkach tego koloru wygrały w tym roku dwa kluczowe (na razie) mecze: z Bielskiem i Bydgoszczą. Ten mleczno-niebieski kolorek jest na tyle oryginalny i charakterystyczny, że z kilometra widać byłoby kibica Budowlanych-Organiki. Wyczuwam, ze zawodniczki uważają koszulki w tym kolorze za najbardziej szczęśliwe. O ile się nie mylę żadna drużyna nie ma strojów w tym kolorze a to jest ważny argument. "Zwykłe" błękity będą ginąc w tłumie, jasny milk-blue będzie wyraźnym znakiem firmowym.
Ode mnie na szybko coś takiego. Może zainspiruje kolejne pomysły emoticon

IMO. Kolor koszulki powinien odpowiadać kolorowi z flagi czyli niebieski
4 jest fajna, ewentualnie 5, ale ta koszulka co zrobił thomson chyba najlepsza !
Mamy naszą flage klubową niebiesko-biało-czerwoną. To moja bardzo szybka idea koszulki trójkolorowej. To tylko idea loga i napisy do opracowania. Przepraszam za jakość, to przerobiona polówka, aktualnie mam niesprawną rękę.
DaJers
Ok, mam już przynajmniej jedną odpowiedź na bardzo ważne pytanie.

Dlaczego kluby sportowe nie uzgadniają projektów z kibicami emoticon Wypowiedziało się 7osób.

Moja nauka:

1.) Nikt nie odpowiedział na moją prośbę, aby choćby wstępnie zadeklarować ilość i rozmiar, 2 osoby zadeklarowały ilość, a jedna z 7 osób odniosła się do moich wywodów odnośnie Super B
2.) 7 osób zgłosiło 3 różne wersje kolorystyczne
3.) Na owe 7 osób nie ma chyba 2, które miałyby takie samo zdanie.

Reasumując wychodzi, że mamy zrobić koszulkę w pełnej rozmiarówce, w 3 różnych wersjach kolorystycznych o 4 różnych projektach dla dwóch osób, które wezmą łącznie 3 koszulki.

W związku z powyższym zrobimy tak, Wy sobie rozmawiajcie, uwzględnimy na pewno część uwag do projektów które zostały przedstawione. W poniedziałek zostaną zaprezentowane 2 finalne projekty i będzie można zagłosować.
W związku z powyższym zrobimy tak, Wy sobie rozmawiajcie, uwzględnimy na pewno część uwag do projektów które zostały przedstawione. W poniedziałek zostaną zaprezentowane 2 finalne projekty i będzie można zagłosować.

Dyskusja trwa 2 dni po co ta nagłość, presja na natychmiastowe decyzje?
I następne pytania
czy nagłość ma związek z osobą która przed meczem z Atomem 31.04.2011 sprzedawała kubki Organiki, niebieskie koszulki z logo Budowlanych i inne?
czy też ta inicjatywa jest konkurencyjna do niej?
czy może to ta sama inicjatywa, koszulki już są, a ta dyskusja to tylko dym?

Reasumując wychodzi, że mamy zrobić koszulkę w pełnej rozmiarówce, w 3 różnych wersjach kolorystycznych o 4 różnych projektach dla dwóch osób, które wezmą łącznie 3 koszulki.

W jakim celu te złośliwości?

Reasumując: Wychodzi na to że kibic kupi taką koszulkę jaką kupić będzie mógł.
Nie mam pojęcia czy ktoś sprzedawał kubki, bo na meczach jestem na dole relacjonując je. Nie jest to więc konkurencja i nie ma żadnych koszulek gotowych.

To nie jest presja na natychmiastowe decyzje, tylko obawa co się stanie gdy głosów będzie dajmy na to 20-30 i pójdzie to w tym kierunku. Nie było też w tym złośliwości, proszę po prostu o jakieś usystematyzowanie wypowiedzi. Jednocześnie tak zgadza się presja czasowa jest jeśli chcemy zdążyć na mecz z Muszyną. Jeśli nie chcemy to możemy rozmawiać dowolnie długo.
Rozumiem, że można było się załamać czytając nasze wypowiedzi, ale sam poprosiłeś nas o wypowiadanie się. Wiadomo, im więcej osób się wypowie, tym trudniej będzie o konsensus, a można nawet pokusić się o uwagę, iż będzie on niemożliwy… Dobrze, że wraz z drobną korektą zrobicie koszulki zgodne z waszym pierwotnym zamiarem – ale sformułowanie "wy sobie rozmawiajcie" jest w moim odczuciu lekceważące... Być może nie taka była intencja, ale według mnie nie zabrzmiało to dobrze. A co do pozostałych propozycji to przecież dobrze świadczy o chłopakach, że pokusili się o wrzucenie własnych projektów - nie zostały podane ramy czasowe, do kiedy mieliby kibice uzgodnić swój punkt widzenia, więc może dlatego dyskusja przebiegała leniwie i nie było widać jej końca.

Rozumiem, że pozostajemy w konwencji proponowanej przez Klub z jakimiś małymi naszymi akcentami – OK. Jest na pewno jeszcze inny duży pozytyw z tej dyskusji, nie powtórzy się sytuacja z Jastrzębia :-D

Nie ma podanej tutaj rozmiarówki [obwód w klatce + długość koszulki], więc może dlatego większość osób nie wypowiedziała się na ten temat, bo byłoby to kupowanie kota w worku. Każda firma ma swoje rozmiary i S jednej firmy, nie jest takie samo jak S innej. Pozostaje kwestia czy koszulki kobiece, będą miały ten sam wzór, ale kobiecy krój, czy za kobiece uznamy po prostu rozmiary młodzieżowe, bowiem S męska wygląda na 90% kobiet jak worek... A to nie pozostaje bez znaczenia przy zakupie… Ja mam taki - może już niemodny - nawyk nie kupowania ubrań przez internet, ponieważ miałam okazję przekonać się, że wygląd w internecie i wygląd w realu to czasami dwie różne rzeczy.

Wydaje mi się, że można z góry uznać osoby wypowiadające się za zainteresowane, bowiem gdyby było inaczej, traciłyby tylko swój czas…:-)
Jeżeli zależy nam, żeby trybuny były "niebieskie" już w najbliższym meczu w Łodzi to wystarczy podać informację, żeby każdy założył niebieską koszulkę - taką jaką ma. Oczywiście fajnie, gdyby na hali było ciepło, skoro mamy siedzieć w koszulkach, bo z tym bywało różnie, a i pogody obecnie są zmienne.
Co do rozmiaru koszulki to myślę, że istnieje spora różnorodność kibiców, dlatego należałoby wziąć pod uwagę pełną rozmiarówkę. Chyba każdy widział na trybunach dzieci, a z drugiej strony osoby duużo starsze. Więc jak możemy ograniczyć się do 1-2 rozmiarów?

Pośpiech faktycznie jest niewskazany, może lepiej na spokojnie przygotować się z tymi koszulkami do nowego sezonu. A teraz poprzestać na zwykłych ubraniach, jakie mamy w szafie, w kolorze niebieskim.

Odniosę się jeszcze do tyłu koszulki - jestem przeciwnikiem umieszczania tam składu. jeżeli koszulka ma kosztować 30 zł i ma być na niej skład, który w trakcie sezonu może się już zmienić, to ja na pewno takiej koszulki nie kupie.

sportbase, napisałeś: "Poza tym sponsorzy i tak już dają pieniądze na zespół i ciężko jest przekonać ich aby dołożyli kolejne, tym bardziej, że to kwestie budżetów itd." Nie wiem czy tylko ja uważam, że ta cena spowoduje, że cała akcja spotka się z minimalnym odzewem wśród kibiców? Dlatego jeszcze raz zasugeruję, żeby porozmawiać z przedstawicielami sponsorów. Każda większa firma ma przewidziane środki na reklamę, W obecnych projektach koszulek nie widzę ani jednego loga firmy - sponsora. A może akurat sponsorzy chcieliby, żeby one tam były? I może mieliby ochotę wyłożyć kilka dodatkowych złotówek, w zamian dostając dodatkową reklamę i powierzchnię reklamową ;)
Ok, w tym momencie jestem chyba w stanie się zgodzić, że nie mamy szans zrobić na szybko koszulek z których bylibyśmy wszyscy zadowoleni. O ile w ogóle to możliwe. Mi np podoba się projekt Dajers'a tylko, że nie spowoduje on jednolitych trybun, a poza tym w mojej ocenie (nie jestem specjalistą) to ta koszulka byłaby znacznie droższa, bo nie zakłada nadruku, ale raczej szycie na zamówienie koszulek których nikt nie produkuje w takim połączeniu. Choć sam chętnie bym taką założył emoticon (chociaż kojarzy się chyba bardziej z Gwardią Wrocław)

Pozostaniemy więc chyba przy próbie zachęcenia wszystkich do przychodzenia na niebiesko i powoli możemy zacząć rozmawiać o rozwijaniu trendu w przyszłym sezonie. Ewentualnie przygotujemy jakąś krótką serię prostej koszulki, żeby mieć już jakieś doświadczenia przed kolejnym sezonem.
emoticon a może zamiast wymyślać nowe wzory zastosować wzór, który mają nasze siatkarki? ewentualnie bez nazwiska i numeru zawodniczki.
Fajne jest również wyjście powyżej, jednak ja bym zostawił nr, sponsorów i nazwisko zawodniczki - każdy nosiłby koszulkę swojej ulubienicy.

Myślę, że Paweł napisał coś bardzo ciekawego!

''W Łodzi jest dużo osób związanych z modą i projektowaniem, może poprosić kogoś o pomoc (np. z ASP)''

W przerwie(!) między następnym sezon można by przeprowadzić na terenie Łodzi konkurs.
Wysłać warunki konkursu do szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych, a nawet wyższych (np. ASP). Opublikować także ogłoszenie w dzienniku Łódzkim.
To by była chyba NAJLEPSZA możliwa reklama. Konkurs powinien się rozstrzygnąć może tydzień przed startem sezonu(oczywiście komisja wybrałaby projekt już wcześniej, tak żeby z dniem opublikowania wyniku koszulki były już w sklepie klubowym).
Z każdej szkoły wyróżnić 3 osoby(nie wliczając zwycięzcy) i wręczyć im darmowe bilety na 1. mecz przyszłorocznego sezonu(nikt nie lubi chodzić sam, wiec przyprowadzą znajomych).
Po takiej akcji możemy się spodziewać pełnych trybun kibiców, dziadków z wnukami czy rodziców z dziećmi oraz większej ilości młodzieży 16+lat.
Co o tym myślicie, a praktycznie co o tym myślisz Sportbase, bo tylko ty masz możliwość zaprezentowania czegokolwiek zarządowi Organiki?
Pomysł z konkursem przed kolejnym sezonem jest świetny i na pewno wart realizacji. Trzeba będzie zrobić osobne kategorie, bo ASP to już zawodowcy, ale szczegóły już się dopracuje. Jeżeli będę miał na to wpływ, to robimy taki konkurs!
Wyświetlanie 1 - 20 z 59 rezultatów.
z 3