Artykuł

Historyczne zwycięstwo!
Historyczne zwycięstwo!
Organika Budowlani Łódź pokonała VK Modranska Prostejov 3:2 w meczu CEV Champions League rozegranym w Łodzi.

Pierwsze dwa sety wygrały Czeszki, co więcej kontuzji w ostatniej akcji 2 seta doznała Marta Wójcik, którą na rozegraniu zastąpiła Marta Szymańska.

Jednak od 3 seta nasze dziewczyny mocno wzięły się za odrabianie strat. Wygrywały sety z trudem walcząc o każdą piłkę, dostarczając tym mnóstwo emocji żywiołowo dopingującej dziś publiczności. Świetny mecz zagrała Sylwia Wojcieska po raz kolejny będąc najlepszą na boisku. W zasadzie jednak w ostatnich 3 setach meczu wszystkie zawodnicznki naszej drużynie zagrały na wysokim poziomie. Dużo zamieszania zagrywką robiła Karolina Kosek, nieźle zagrywała również Marta Szymańska i Sylwia Wojcieska. W ataku pewna była Joanna Mirek i Kasia Zaroślińska, którym udało się odciążyć trochę nasze środkowe i dać alternatywę w rozegraniu dla Szymańskiej.

Wydaje się, że właśnie takie mecze budują drużynę. Siatkarki Organiki Budowlanych rozkręcały się z seta na set, natomiast Czeszki grały co raz bardziej nerwowo (zwłaszcza w przyjęciu).

Oprócz drużyny duże wyróżnienie należy się również łódzkiej publiczności, która stworzyła wczoraj fantastyczną atmosferę do osiągnięcia historycznego zwycięstwa!

 

Myślę, że wszyscy wzajemnie możemy sobie pogratulować!

 

Komentarze artykułu

bosy-ikar
Właśnie wróciłem pijany ze szczęścia do domu.
Jestem bardzo dumny z drużyny.
Po pierwszych dwóch setach zastanawiałem się, jak większość chyba kibiców, co będę robił wieczorem. Trzeci z niesamowitą końcówką rozbudził nasze nadzieje. To co się działo w czwartym i piątym nie odda nic. Chętnie obejrzę ten mecz w telewizji by "zobaczyć" atmosferę.
Świetna wymuszona zmiana Szymańskiej, KRÓLOWA SIATKI SYLWIA i rozkręcające się Mirek i Zaroślińska.
Cudownie.

Zamieszczone 14.12.10 23:37.

pawel
Dziewczyny, kocham Was, jesteście cudowne! Fantastyczny mecz, wielka dramaturgia i szczęśliwe zakończenie! Podziękowania dla całego zespołu, za walkę, za determinacje, za ambicje. Szczególnie gratulacje dla Sylwii Wojcieskiej za fenomenalny mecz i Marty Szymańskiej za godne zastąpienie Marty Wójcik. Brawa dla Joasi Mirek i Kasi Zarośłińskiej, jestem pewien, że był to mecz na przełamanie i teraz będzie już tylko lepiej. Gratulacje dla Kasi Ciesielskiej za bardzo dobry mecz. Pozdrowienia dla Marty Wójcik, mam nadzieje, że to nic poważnego i szybko wróci do zespołu!

Zamieszczone 15.12.10 00:11.

miszu101
WIELKIE dzięki dla wszystkich dziewczyn za wspaniały mecz i za ogromną dawkę emocji emoticon Jesteście Boskie!!!
No i oczywiście gratuluję pierwszych punktów w lidze mistrzyń emoticon mam nadzieję, że nie ostatnich.

Zamieszczone 15.12.10 00:34.

kolce
Przed meczem chciałem 5 setowego pojedynku, bo Organika cały czas potrzebuje gry i z Cannes też chce 5 setówki.....; no i tak dysponowanej Marty Szymańskiej, bo Bouli raczej bedzie miała przerwe.

Zamieszczone 15.12.10 07:56 w odpowiedzi na miszu101.

bisku
Gratulacje dla całego zespołu! Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Marty W. Mecz był fantastyczny, brakuje aż słów do opisania!
PS Prośba do organizatorów, lub też do obsługi technicznej hali MOSiR od wielu kibiców o zmniejszenie intensywności nawiewów na trybunach! Z wielu ust na hali dało się słyszeć, że choćby bilety były za darmo, to nikt nie przyjdzie, żeby zafundować sobie przeziębienie, a tym bardziej rodziny z dziećmi! Bardzo proszę wziąć to pod uwagę!

Zamieszczone 15.12.10 08:50.

father
Organika king! Co prawda w moim wieku mecz o mało nie skończył się zawałem... ;) ale liczy się dobre zakończenie. Pierwsze (historyczne) zwycięstwo w LM. Brawa dla Marty, bo doskonale pociągnęła grę, a na boisku znalazła się w wymuszonej sytuacji (i dziewczyna ma dobry serwis!).
Trzymam kciuki za Bouli - przykro było patrzeć na łzy na twarzy znoszonej z boiska Marty.... Wierzę, że będzie dobrze! I tego życzę.
Prawdziwą nagrodą były radosne uśmiechy po zakończeniu spotkania, zwłaszcza Sylwii i Joasi.
Kocham was za te emocje emoticon

Zamieszczone 15.12.10 09:20.