Artykuł

Monika Fedusio zostaje w Grot Budowlanych Łódź
Monika Fedusio zostaje w Grot Budowlanych Łódź

Grająca na pozycji przyjmującej, Monika Fedusio, zotaje w Grot Budowlanych Łódź. Sezon 2021/2022 będzie drugim w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

Monika Fedusio urodziła się 6 listopada 1999 roku w Giżycku. Jest wychowanką UKS Orzeł Malbork. Występowała w Atomie Treflu Sopot i Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz, w którym spędziła trzy sezony.

Wraz z Atomem Treflem Sopot wywalczyła złoty medal Młodej Ligi Kobiet w 2016 roku. Jest reprezentantką Polski. Z naszym zespołem wywalczyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 oraz zagrała w finałowym meczu Pucharu Polski 2021.

Patrząc na statystyki trwającego jeszcze sezonu, Monika znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących zawodniczek TauronLigi z wynikiem 308 punktów na swoim koncie. Jest również w pierwszej ósemce najlepiej zagrywających, do tej pory zdobyła aż 17 punktów bezpośrednio z pola serwisowego.

- Jest mi naprawdę miło poinformować wszystkich kibiców, że przyszły sezon spędzę w Grot Budowlanych. Mam nadzieję, że przyniesie on nam wiele korzyści i będziemy mogli spotkać się wszyscy razem w hali – powiedziała Monika Fedusio.

- Fedi, to bardzo dobra przyjmująca, reprezentantka Polski, wartościowa zawodniczka. Bardzo się cieszę, że Monika zostaje na kolejny sezon i będzie występowała w barwach naszego klubu – dodaje prezes, Marcin Chudzik.

Monika Fedusio jest już trzecią zawodniczką, która zdecydowała się na pozostanie w Grot Budowlanych Łódź.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące:

Rozgrywające:

Środkowe: Małgorzata Lisiak

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio

Libero:

Komentarze artykułu

matofor
Mocny sygnał dla pozostałych koleżanek.Prezesie i Trenerze: warto powalczyć o pozostałe zawodniczki,szczególnie te z pierwszej szóstki bo to są perełki.Bez względu na osiągnięty końcowy wynik.Zespół młodziutki,głodny sukcesów,zgrany,perspektywiczny.Połowa roboty na przyszły sezon już wykonana.Wzajemne poznanie się i zawarte przyjażnie,opanowanie różnych wariantów gry i wzajemne porozumienie.Nie warto tego stracić i znów zaczynać wszystko od nowa.Wzmocnić środek,utrzymać atak i solidnie pracować przez najbliższe miesiące.Za żadne pieniądze nie oddawać Góreckiej.Moniko-dzięki.

Zamieszczone 23.03.21 15:51.