Artykuł

Tauron Puchar Polski nie dla nas
Tauron Puchar Polski nie dla nas

W finale Tauron Pucharu Polski Grot Budowlani Łódź zmierzyli się z aktualnym mistrzem Polski, Grupą Azoty Chemik Police. Niestety podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zdołały pokonać rywalek. Zespół z Polic obronił trofeum.

Grot Budowlani Łódź vs Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:23, 25:21, 25:18, 25:18)

 

Ciekawostki:

- Dla Pauliny Damaske, Oliwii Michalak czy Oliwii Poreda sezon 2020/2021 jest pierwszym rozgrywanym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak największą ciekawostką jest fakt, że wszystkie zawodniczki Grot Budowlanych Łódź grały po raz pierwszy w finale Pucharu Polski. W 2018 roku, gdy wygraliśmy finałowe spotkanie i puchar, w zespole była Justyna Kędziora. Jednak nie było jej w Nysie podczas tego turnieju, ponieważ z naszym młodym zespołem walczyła o awans do finału Mistrzostw Polski Juniorek.

- Dla dwójki naszych trenerów: Błażeja Krzyształowicza i Macieja Biernata był to trzeci raz, gdy znaleźli się z Grot Budowlanymi w finale Pucharu Polski.

- W zespole z Polic występuje pięć zawodniczek z przeszłością w łódzkich Budowlanych (Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic, Paulina Maj-Erwardt, Paulina Bałdyga), ale tylko dwie z nich w barwach naszego klubu sięgały po Puchar Polski – Martyna Grajber oraz Agnieszka Kąkolewska.

Komentarze artykułu

matofor
Byłoby dobrze gdyby na przyszły sezon udało się utrzymać ten skład.Jak dotąd to co roku mamy totalną rewolucję.co roku zespół jest budowany od nowa.Nim dziewczyny się ze sobą zgrają to rozgrywki się kończą.Oglądając najlepsze zespoły występujące w LM można zauważyć że ich skład jest raczej korygowany i uzupełniany co w efekcie w czsie gry daje doskonałe porozumienie i wykonywanie trudnych kombinacji niemal w ciemno .Mamy najmłodszy zespół w Lidze z bardzo zdolnymi i chętnymi do pracy już utytułowanymi dziewczynami.Utrzymanie tego składu(może z drobnymi korektami),dalsze doskonalenie metody treningu i podnoszenie na wyższy pozion umiejętności poszczególnych zawodniczek gwarantowało by stałe i pewne miejsce w ścisłej czołówce.

Zamieszczone 26.02.21 16:51.