Artykuł

Zuza Górecka: Zawsze wygrane mecze budują pewność zespołu
Zuza Górecka: Zawsze wygrane mecze budują pewność zespołu

Zwycięstwo nad Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz przedłużyło dobrą passę Grot Budowlanych. Nasze zawodniczki odniosły piątą wygraną z rzędu w TAURON Lidze. 

Emilia Rybińska: W meczu przeciwko Bydgoszczy dość szybkie 3:0. Wydawać by się mogło, że był to jednostronny pojedynek. Czy w rzeczywistości było tak łatwo na boisku?

Zuza Górecka: - Żaden mecz nie jest ławy nawet jeśli mógłby na taki wyglądać. Wyszłyśmy bardzo mocno skoncentrowane i chciałyśmy wygrać to spotkanie za 3 pkt. 

W Twoje ręce trafiła statuetka MVP. Ważne są dla Ciebie wyróżnienia indywidualne?

- Pewnie, że jest to miłe wyróżnienie ale na taką statuetkę pracuje cały zespół, a nie jedna zawodniczka. To nie jest sport indywidualny, że losy meczu zależą tylko i wyłącznie od jednej osoby.

Zwycięska passa zespołu trwa. Jak teraz wygląda atmosfera w zespole?

- Zawsze wygrane mecze budują pewność zespołu. Mamy świetną ekipę i osobiście czuję się naprawdę dobrze w tej drużynie. Każda z nas jest inna ale uważam, że bardzo dobrze się uzupełniamy. 

W piątek zmierzycie się na własnym parkiecie z Grupą Azoty Chemikiem Police. O sile zespołu z Polic stanowi Jovana Brakocevic, z którą miałaś okazję grać w jednym zespole.

- Na ten mecz wyjdziemy tak samo, jak na każdy inny. Tu nic się nie zmienia w naszym podejściu, bo wychodząc na boisko chcemy po prostu wygrać. Jovana jest bardzo doświadczoną zawodniczką. Gra przeciwko takiej siatkarce jeszcze bardziej motywuje.  

Komentarze artykułu

matofor
Drobna,raczej delikatnej budowy, piękna.Patrząc na Zuzę gdzieś w neutralnym otoczeniu, trudno sobie wyobrazić temu kto jej nie widział w akcjiach na boisku że ona potrafi tak fenomenalnie przyjmować i bronić Oglądającnajmocniej bite piłki,skutecznie atakować a także blokować nawet te najwyższe przeciwniczki,czy kapitalnie serwować.Oglądając Górecką widzę pewną analogię do Brazylijki Gabi tak jeśli chodzi o posturę jak i umiejętności.Jeszcze nie raz nas zachwyci!

Zamieszczone 21.11.20 18:44.