Artykuł

Rozgrywki oficjalnie zakończone
Rozgrywki oficjalnie zakończone

Na zgromadzeniu Rady Nadzorczej PLS S.A. oraz po wcześniejszych rozmowach z przedstawicielami akcjonariuszy spółki, podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek w ramach sezonu 2019/2020.

Po południu dostaliśmy oficjalną informację o zakończeniu sezonu Ligi Siatkówki Kobiet, PlusLigi, 1. Ligi Kobiet oraz KRISPOL 1. Liga Mężczyzn. Decyzja ta podyktowana jest aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce.

Decyzją PLS:

W Lidze Siatkówki Kobiet zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021.

Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna LSK Wisła Warszawa traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w LSK ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny 1. Ligi Kobiet, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK.

 

Zespół Grot Budowlanych Łódź zakończył zatem zmagania na 5. miejscu.  

- Myślę, że dla każdego z nas jest to trudna sytuacja. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia sezonu. Miałyśmy inny cel, którego niestety nie mogłyśmy zdobyć – skomentowała całą sytuację kapitan zespołu, Małgorzata Śmieszek.

Również nasza libero, która pełni funkcję drugiego kapitana przyznaje, że nikt nie mógł przewidzieć takiego biegu wydarzeń. – Myślę, że nikt nie spodziewał się takiego scenariusza. Niestety jest on dla nas najgorszy z możliwych. Jednak w tej sytuacji nie można czekać, zdrowie powinno być na pierwszym miejscu i moim zdaniem jest to dobry lecz bardzo trudny ruch PZPS. Ja uważam sezon za niesklasyfikowany, ponieważ nikt nigdy nie dowie się co by było gdyby... - dodaje Maria Stenzel.

Grająca na pozycji przyjmujące, Julia Twardowska ubolewa nad całą sytuacją. - Niestety ale sezon 2019/2020 dobiegł końca bez rozgrywania fazy play-off. Nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Na pewno zajęte przez nas miejsce nikogo nie satysfakcjonuje. Play-offy były okazją żeby powalczyć o medale. Jednak w obecnej sytuacji zdrowie jest najważniejsze, a podjęte działania z pewnością pomogą w walce z koronawirusem – stwierdza Julia Twardowska.

Komentarze artykułu

matofor
Co dalej z zawodniczkami ?Czy są jakieś plany w stos.do zagranicznych a w szczególności do rewelacyjnej Chinki która zagrała ledwie jeden mecz ?

Zamieszczone 26.03.20 11:23.

matofor
Coś wiadomo dzięki "karuzeli transferowej".Szacunek dla Gosi i Julki!

Zamieszczone 27.03.20 10:58 w odpowiedzi na matofor.