Artykuł

Nowa atakująca zamyka skład Grot Budowlanych
Nowa atakująca zamyka skład Grot Budowlanych

Posiadająca dwa paszporty - polski i kanadyjski, Gabi Maciagowski zagra w Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2019/20. Atakująca, urodzona 16 marca 1997 roku w Toronto mierzy 186 cm. W ataku osiąga bardzo dobry zasięg - 320 cm. W przyszłości chciałaby dołączyć do kadry Polski. Swoją przygodę z siatkówką zaczęła w wieku 14 lat w szkole. Do 18. roku życia występowała w amatorskim klubie Leaside Volleyball Club. Następnie przeniosła się do Chicago, gdzie przez 4 lata reprezentowała barwy uniwersyteckiego Loyola Chicago, jednocześnie studiując Wychowanie Fizyczne. 

- Jestem podekscytowana, że w nadchodzącym sezonie dołączę do Grot Budowlanych Łódź. Sztab szkoleniowy oraz sukcesy klubu przesądziły o moim wyborze. Siatkówka jest bardzo ważnym sportem w Polsce, a możliwość grania przed tak niesamowitą publicznością i oddanymi kibicami jest zaszczytem. Cieszę się, że będę mogła występować w polskiej lidze i Lidze Mistrzyń. To będzie dla mnie ogromna szansa. Część mojej rodziny jest w Polsce i będą mieli okazję zobaczyć mnie na parkiecie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia treningów i spotkania ze wszystkimi na boisku - powiedziała Gabi Maciagowski. 

- Gabi zamyka skład naszego zespołu na sezon 2019/2020. Cieszę się, że ta młoda i zdolna zawodniczka dołączy do naszej drużyny - skomentował prezes klubu, Marcin Chudzik. 


Gabi, witamy w Grot Budowlanych Łódź! 

 

Grafika: Katarzyna Kozłowska

Komentarze artykułu

matofor
Nareszcie komfort na pozycji atakującej.Dwie !Jeszcze kilka sezonów wstecz Budowlane grały praktycznie bez nawet jednej ,w miarę skutecznej atakującej.A przecież nawet najlepsza taka jak Jovana musi czasem troszkę odpocząć.Z podstawowych wiadomości o wartości zawodniczek wnioskuję że pierwszą będzie Anastazja ale Gabi wcale nie musi być skazana na "kwadrat",biorąc pod uwagę jej ambicje no i rewelacyjny zasięg.Oby ten transfer okazał się miłą niespodzianką ,taką jak w ubiegłym sezonie choćby Abercrombie w Radomce czy środkowa Ogbogu w Chemiku.

Zamieszczone 08.08.19 15:18.