Artykuł

Komplet na rozegraniu!
Komplet na rozegraniu!

Urodzona 24 lipca 1996 w Ostrołęce, grająca na pozycji rozgrywającej, Paulina Bałdyga dołącza do zespołu Grot Budowlanych Łódź.

Siatkarka swoje pierwsze kroki stawiała w OTPS Nike Ostrołęka. Następnie uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która wówczas mieściła się w Sosnowcu. Po zakończeniu edukacji przez dwa sezony reprezentowała barwy UMKS MOS Wola Warszawa. Od 2014 do 2017 była zawodniczką KS Pałacu Bydgoszcz, następnie spędziła sezon w drużynie Polski Cukier Muszynianka Muszyna, a w 2018/2019 występowała w Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów.

Paulina Bałdyga ma na swoim koncie dwa wicemistrzostwa Juniorek. A występując w reprezentacji Polski grup młodzieżowych zdobyła między innymi złoty medal na mistrzostwach Europy kadetek w 2013 roku.

- Chciałbym zacząć od tego, że bardzo się cieszę, że najbliższy sezon spędzę w Grot Budowlanych Łódź. Jestem podekscytowana, że po roku spędzonym w pierwszej lidze wracam do Ligi Siatkówki Kobiet i to do wicemistrza Polski! Podjęłam taką decyzję, ponieważ uważam, że praca z najlepszymi, czyli z Wami, przyniesie mi same korzyści i będę mogła się dalej rozwijać. W zespole mam kilka koleżanek, od których wiem, że to super klub, ze wspaniałymi ludźmi! Mam nadzieję, że zbliżający się sezon będzie bardzo owocny! A razem z Julką stworzymy mega duet. Już teraz nie mogę się doczekać przyjazdu do Łodzi. Pozdrawiam kibiców i do zobaczenia na parkiecie! – powiedziała Paulina Bałdyga.

- Myślę, że wraz z Julką Nowicką stworzą dobrą parę na rozegraniu. Paulina, jest bardzo pozytywną osobą, uśmiechniętą, taka postać w zespole jest bardzo potrzebna. Cieszę się, że dołącza do naszego klubu – dodaje Marcin Chudzik.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2019/2020:

Atakujące:

Rozgrywające: Paulina Bałdyga, Julia Nowicka

Środkowe: Jaroslava Pencová, Małgorzata Śmieszek

Przyjmujące: Agata Babicz, Anna Bączyńska, Charlotte Leys, Julia Twardowska

Libero: Maria Stenzel

Komentarze artykułu

matofor
W sezonie 2013/2014 były dwie doświadczone rozgrywające:Śliwa i Cabajewska.Dziś na tej kluczowej pozycji zupełnie inna koncepcja-dwie młode,mniej ograne ale zdolne,przebojowe,odważne i szybkie.Pasują mi stylem i mentalnie do Marysi od której będą otrzymywać prawie wszystkie piłki.Do rozpoczęcia sezonu jeszcze trochę więc będzie można już ćwiczyć z przyjmującymi i środkowymi szybkie akcje wymagające idealnego porozumienia i zgrania.

Zamieszczone 28.06.19 00:04.