Artykuł

LM: Cannes zdobyte!
LM: Cannes zdobyte!

Niezwykle ważne spotkanie dla łodzianek. Polski zespół ma spore szanse na awans do dalszej fazy tych rozgrywek, musiał jednak powalczyć we Francji. U siebie Grot wygrał 3:0, a na wyjeździe wyszarpał wygraną 3:2!

 

RC Cannes vs Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:18, 23:25, 25:22, 18:25, 8:15)

Statystyki

 

Trzecie grupowe zwycięstwo łodzianek to naprawdę spory sukces i znak, że Grot Budowlane mogą obecną edycję Ligi Mistrzyń zaliczyć do udanych. W starciu z Cannes miały lepsze i gorsze momenty, rywalki wygrywały już 2-1 w setach, lecz siatkarki Grot Budowlanych powróciły w wielkim stylu, ostatecznie wyraźnie zwyciężając w tie-breaku. Do zdobycia tych bezcennych dwóch punktów na pewno w głównej mierze przyczyniła się liderka łódzkiej ekipy – Jovana Brakocević. Serbka atakowała aż 52 razy, czyli mniej więcej do niej była kierowana co trzecia piłka w tym spotkaniu, gdy atak wyprowadzała ekipa z Polski! Serbka zdobyła w sumie aż 32 punkty, atakując z 58-procentową skutecznością!

 

Dzięki wspaniałej grze swojej liderki, Grot Budowlane mają nadal realne szanse na wyjście z grupy C Ligi Mistrzyń, do końca fazy zasadniczej zostały dwie serie gier.

 

 

Źródło: LSK

Komentarze artykułu

matofor
Bezdyskusyjną liderką jest Jovana ale warto podkreślić znakomitą postawę Jaroslavy, Agaty(4 bloki)czy Ani(4 asy) a także waleczność Marysi,Gabi i Małgosi.Gra naszego zespołu, jego zaangażowanie w grę i styl w jakim wychodzą z trudnych sytuacji budzi coraz większy szacunek.Obserwuję dobre zjawisko.Wpływ Jovany na koleżanki.One ciągną swoje umiejętności w górę,nabierają absolutnej pewności siebie i wiary że można wygrywać a przynajmniej walczyć z każdym.Jovana pokazuje jak to robić.W zespole widać i czuć dobrą atmosferę i wzajemną sympatię.

Zamieszczone 06.02.19 11:51.