Artykuł

5 zwycięskich setów!
5 zwycięskich setów!

5 października w hali Sport Arena odbył się sparing pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a beniaminkiem LSK, zespołem E.Leclerc Radomka Radom. Trenerzy ustalili, że bez względu na przebieg spotkania zostanie rozegranych pięć setów i ostatni będzie liczony do 25, a nie jak zwykle do 15.

Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 3:0

(25:15, 25:12, 25:12)

dodatkowe sety 25:16, 25:23

Składy zespołów:

Grot Budowlani Łódź: Śmieszek (18), Brakocević-Canzian (17), Twardowska (20), Pencova (11), Babicz (6), Stoltenborg (1), Stenzel (libero) oraz Tobiasz (2), Urban (8) i Łyszkiewicz (3)

E.Leclerc Radomka Radom: Skrzypkowska (8), Grabka, Bałucka (4), Bączyńska (15), Kubacka (5), Szczepańska-Pogoda (6), Drabek (libero) oraz Kapturska (2), Pelczarska, Borawska (4), Biała (3) i Ponikowska.

 

- Trudno po tym sparingu znaleźć pozytywy. Zderzyliśmy się ze ścianą. Budowlane są zdecydowanie wyższym, lepszym technicznie zespołem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to tak właśnie może wyglądać. Dla nas każdy taki mecz, to jest oswojenie się z zawodniczkami, które grają w najwyższej lidze, z warunkami w jakich przyjdzie nam grać, z nowymi halami. Musimy tę lekcję przejść, przełknąć tę gorzką pigułkę jaka nam się dzisiaj przytrafiła. Myślę, że mój zespół i drużyna Grot Budowlanych Łódź mają zupełnie inne cele. Dla mnie było ważne aby taki mecz przeżyć, co byśmy nie ugrali, to ważne dla nas było by spotkać się z takim rywalem, poznać tę poważną grę. Dla moich zawodniczek to jest ogromne przeżycie stanąć przeciwko reprezentantkom różnych krajów, przeciwko takim siatkarkom. Ważne jest przeżycie tego i w przyszłości danie sobie z tym radę – powiedział trener E.Leclerc Radomka Radom, Jacek Skrok.

 

 

Agnieszka Rutkowska

Zdjęcie: Katarzyna Kozłowska

Komentarze artykułu

matofor
W Szamotułach nie bardzo było widać grę środkiem..Tutaj,wprawdzie ze słabym przeciwnikiem ale środkowe,szczególnie Małgosia ugrały furę punktów.To mnie bardzo cieszy.Julia też dała sygnał że o lewe skrzydLo można być spokojnym.

Zamieszczone 06.10.18 22:09.