Artykuł

Mamy atakującą!
Mamy atakującą!
Kibice Grot Budowlanych Łódź długo musieli czekać na informację kto zastąpi na pozycji atakującej Kaję Grobelną. W sezonie 2018/19 punkty dla naszego klubu będzie zdobywała zawodniczka o światowej klasie. Jovana Brakocevic-Canzian w swojej długiej karierze wywalczyła wiele medali w rozgrywkach klubowych oraz z reprezentacją Serbii. Z ważniejszych trofeów klubowych: dwa złote medale mistrzostw Turcji, wicemistrzostwo Włoch. Wygrała też Klubowe Mistrzostwo Świata (2013). Wraz z reprezentacją Serbii zdobyła brązowy medal mistrzostw świata, złoty i srebrny medal mistrzostw Europy oraz wicemistrzostwo olimpijskie (2016). Jovana w trakcie swojej kariery została wyróżniona wieloma nagrodami indywidualnymi. W 2011 wybrano ją MVP mistrzostw Europy. W 2013 była MVP Final Four Ligi Mistrzyń, najlepszą atakującą w cyklu Grand Prix, najlepszą atakującą Mistrzostw Europy oraz MVP Klubowych 
Mistrzostw Świata. Jovana reprezentowała barwy wielu klubów. Grała m.in. w chińskim Evergrande Volleyball, japońskim JT Marvelous, tureckim Vakifbanku Stambuł. Ostatni sezon spędziła w CSM Bukareszt.
 
- Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że będę grała w Grot Budowlanych Łódź. Zawsze chciałam grać w Polsce, w polskiej lidze, która jest bardzo silna. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę! Zawsze chcę wygrywać wszystko, taki jest mój cel, cel zespołu, dlatego uważam, że będzie to świetny sezon - powiedziała Jovana.
 
- Po odejściu Kai Grobelnej długo szukaliśmy zawodniczki na pozycję atakującej. Nie chcieliśmy by to był przypadkowy wybór. Szukaliśmy zawodniczki, która będzie niekwestionowaną liderką. Ogromnie cieszę się, że rozmowy zakończyły się podpisaniem kontraktu - powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

Komentarze artykułu

wika
Gratulacje dla Prezesa i sztabu.
Mam nadzieję, że sztab i pozostałe zawodniczki stworzą atmosferę, w której nasza Supernowa rozbłyśnie po raz wtóry pełną mocą a to prowadzić musi do MP!

Zamieszczone 09.08.18 23:05.

matofor
Mamy świetną libero i rozgrywającą z wysokiej półki.Dobrych do ataku piłek nie powinno więc brakować.Jovana potrafi skutecznie atakować z każdej prawie strefy i będzie kończyć większość w sposób efektowny i nie budzący najmniejszych wątpliwości.To będzie pewniak.Trudno jednak wyobrazić sobie że wszystkie piłki będą szły do niej.Zespół jest tak skomponowany że ma kto blokować ,serwować,zaatakować z obejścia czy z krótkiej,obić blok,bronić i asekurować,skutecznie przyjąć..Gabi potrafi walczyć jak lwica, myślę żeJaroslava i Małgorzata wyzwolą z siebie co najlepszeJulia świetni sobie radzi tak na lewym jak i na prawym skrzydle,Agata jest nieobliczalna i uniwersalna,na wiele stać jest Koletę i Oliwię.Zespół złożony z lubiących się i rozumiejących dobrze wyszkolonych koleżanek dobrany fizycznie i mentalnie,posiadający absolutną gwiazdę która nie zamierza się wywyższać tylko ściśle współdziałać jest w stanie walczyć o najwyższe cele.Może uda się wreszcie rozbić wieloletnią dominację Chemika?Ten skład budzi ogromne nadzieje.

Zamieszczone 11.08.18 22:13 w odpowiedzi na wika.

miiken
Cóż dodać, na ten transfer czekałem kilka ładnych sezonów, dziękuję.

Zamieszczone 12.08.18 18:46.