Artykuł

Koleta Łyszkiewicz nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź
Koleta Łyszkiewicz nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź

W przyszłym sezonie w barwach Grot Budowlanych Łódź zobaczymy Koletę Łyszkiewicz. Jest to siatkarka grająca na pozycji przyjmującej i atakującej. Ostatni sezon spędziła w zespole KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Koleta urodziła się 22 stycznia 1993 roku, mierzy 193 centymetry wzrostu i jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W 2017 roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry A, prowadzonej przez trenera Jacka Nawrockiego.

- Długo nie zastanawiałam się nad grą w Grot Budowlanych Łódź, bo jest to klub, który co roku ma duże ambicje i mierzy wysoko. Podoba mi się to, dlatego też chcę być częścią w realizowaniu planów i celów na ten sezon. A poza tym z Łodzi do mojego miasta rodzinnego jest rzut beretem, więc moja rodzinka pl w wersji XXL będzie mogła częściej bywać na meczach. Cieszę się, że mogę grać w tak prestiżowym klubie – stwierdza Koleta Łyszkiewicz.

- Koleta to wszechstronna zawodniczka, może grać zarówno na pozycji przyjmującej jak i atakującej. Cieszę się, że dołączy do naszego zespołu. Jest osobą o pogodnym usposobieniu, więc na pewno będzie miała wpływ na stworzenie dobrej atmosfery w drużynie – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2018/2019:

Rozgrywające: Femke Stoltenborg, Ewelina Tobiasz

Środkowe: Jaroslava Pencová, Gabriela Polańska, Małgorzata Śmieszek

Przyjmujące: Agata Babicz, Koleta Łyszkiewicz (przyjmująca/atakująca), Julia Twardowska

 

 

 

 

Agnieszka Pruszkowska

Grafika: Katarzyna Kozłowska

Komentarze artykułu

matofor
Witam !Na przyjęciu prawie komplet.Widzę że dobór zawodniczek jest bardzo staranny i dostosowany do możliwości finansowych klubu..W obecnym składzie na liderkę typuję Julię która jest już gotowa do gry w pierwszej szóstce.Razem z Koletą są raczej zawodniczkami ofensywnymi.Na przyjęciu i w obronie czy asekuracji najwięcej pracy widzę dla Agaty i nieznanej jeszcze libero.Najczęściej celowaną w zagrywce będzie pewno Koleta,tak jak jeszcze niedawno Julia.Może to być jednak zgubne dla przeciwniczek bo zarówno Koleta, młoda i rozwojowa, jak i trenerzy doskonale o tym wiedzą i będą ten element ćwiczyć do bólu.Skomplikowana układanka wygląda coraz lepiej.Wysokiej klasy dyrygentowi(Femke)brakuje jeszcze równie dobrych solistek(atakująca i libero) co przesądzi ostatecznie o potencjalnej sile całego zespołu.A Koletę już lubię.

Zamieszczone 10.07.18 12:06.