Artykuł

LM: Lecimy do Turcji
LM: Lecimy do Turcji

Jutro rano nasz zespół wyruszy do Turcji by rozegrać drugie spotkanie w ramach grupy D Ligi Mistrzyń. Przed nami mecz z jednym z najlepszych zespołów na świecie VakifemBankiem SK Stambuł, który jest dziewięciokrotnym mistrzem Turcji, trzykrotnym zdobywcą Superpucharu Turcji, trzykrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń oraz dwukrotnym triumfatorem Klubowych Mistrzostw Świata.

- Zdajemy sobie sprawę z jakim rywalem staniemy po przeciwnych stronach siatki. VakifBank SK Stambuł jest ubiegłorocznym zwycięzcą Ligi Mistrzyń i jednocześnie obrońcą tego tytułu. Jest to jeden z najlepszych zespołów na świecie. Jeśli jednak się uczyć, to zawsze od tych najlepszych – powiedział prezes klubu, Marcin Chudzik.

Turecki zespół jest naszpikowany siatkarskimi talentami. Niewątpliwie jedną z najjaśniejszych gwiazd tego zespołu jest Zhu Ting. Wraz z reprezentacją Chin zdobyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz otrzymała nagrodę MVP dla najlepszej przyjmującej. Ponadto może pochwalić się tytułem najlepiej przyjmującej Pucharu Wielkich Mistrzyń 2017, Grand Prix 2017, a z zespołem VakifBank wyróżnieniem podczas Klubowych Mistrzostw Świata 2017 oraz Final Four Ligi Mistrzyń 2017.

Warto też wspomnieć, że u steru VakifBank SK Stambuł stoi Giovanni Guidetti. Włoski trener siatkarski, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Guidetti od 2017 roku prowadzi również reprezentację Turcji. Szkoleniowiec ma na swoim koncie między innymi: Superpuchar Włoch z Metodo Minetti Vicenza, trzykrotnie doprowadził tureckie ekipy do zwycięstwa Ligi Mistrzyń. Trzykrotny zdobywca wicemistrzostwa Europy (dwa razy z reprezentacją Niemiec i jeden raz z Holandią), brązowy medalalista Mistrzostw Europy 2017 z kadrą Turcji.

Nasze siatkarki wystartują o 5:50 z Warszawy, następnie czeka je przesiadka na lotnisku w Kijowie, a około godziny 12:00 wylądują w Stambule. Po przylocie nasz zespół zostanie zakwaterowany w hotelu, a następnie Grot Budowlani Łódź udadzą się na pierwszy trening w hali Vakifbank Spor Sarayi ISTANBUL.

Mecz rozegramy 10 stycznia o godzinie 19:00 czasu lokalnego (czyli o 17:00 polskiego czasu). Transmisje będzie można oglądać na kanale Polsat Sport News.

 

Agnieszka Pruszkowska

Zdjęcie: Michał Szymański

Komentarze artykułu

matofor
Legionowianki też przyjechały do Łodzi przyćmione nazwiskami utytułowanych reprezentantek Czeh,Belgii,Polski,skazane na przegraną.Nasze dziś chyba 1 wygranego seta wzięłyby w ciemno.
Jadą jednak powalczyć.Z pełną determinacją,na granicy ryzyka ale z głową.Nic do stracenia.Szczęście na ogół sprzyja lepszym ale nie zawsze.

Zamieszczone 08.01.18 23:02.