Artykuł

Harmonogram Mistrzostw Europy 2017
Harmonogram Mistrzostw Europy 2017

W dniach 22 września - 1 października w Azerbejdżanie i Gruzji zostaną rozegrane mistrzostwa Europy siatkarek. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Azerbejdżanem, Niemcami i Węgrami. Nasza atakująca, Kaja Grobelna (Belgia) i rozgrywająca Pavla Vincourová (Czechy) będą rywalizowały w grupie D wraz z kadrą Holandii oraz Serbii.
 

 

 

 

 


Harmonogram ME siatkarek:


Grupa A (Baku)
22 września, piątek
godz. 15.50 Węgry – Azerbejdżan (Polsat Sport)
godz. 18.20 Polska – Niemcy (Polsat Sport)

23 września, sobota
godz. 15.50 Polska – Węgry (Polsat Sport)

24 września, niedziela 
godz. 15.50 Azerbejdżan – Polska (Polsat Sport)
godz. 18.20 Niemcy – Węgry (Polsat Sport)

25 września, poniedziałek 
godz.15.50 Niemcy – Azerbejdżan (Polsat Sport) 

 


Grupa B (Tbilisi)
22 września, piątek
godz. 15.00 Włochy – Gruzja
godz. 17.50 Białoruś – Chorwacja (Polsat Sport News)
23 września, sobota 
godz. 14.50 Gruzja – Chorwacja (Polsat Sport Extra)
godz. 18.00 Włochy – Białoruś
24 września, niedziela
godz. 14.50 Gruzja – Białoruś (Polsat Sport Extra)
godz. 17.50 Chorwacja – Włochy (Polsat Sport News)

 


Grupa C (Baku)
22 września, piątek
godz. 13.20 Ukraina – Rosja (Polsat Sport) 
23 września, sobota
godz. 13.30 Bułgaria – Ukraina 
godz. 20.30 Turcja – Rosja
24 września, niedziela
godz. 13.30 Bułgaria – Turcja 
25 września, poniedziałek
godz. 13.20 Rosja – Bułgaria (Polsat Sport) 
godz. 18.20 Turcja – Ukraina (Polsat Sport Extra)

 


Grupa D (Ganja/Göygöl)
22 września, piątek
godz. 15.00 Serbia – Czechy 
godz. 17.50 Holandia – Belgia (Polsat Sport Extra)

23 września, sobota
godz. 14.50 Czechy – Belgia (Polsat Sport News) 
godz. 17.50 Serbia – Holandia (Polsat Sport News)

24 września, niedziela
godz. 15.00 Belgia – Serbia 
godz. 17.50 Czechy – Holandia (Polsat Sport Extra)

 


Play off ME Baku 
26 września, wtorek
2 drużyna grupy B – 3 drużyna grupy D
2 drużyna grupy D – 3 drużyna grupy B
27 września, środa 
2 drużyna grupy A – 3 drużyna grupy C
2 drużyna grupy C – 3 drużyna grupy A

 


Ćwierćfinały
28 września, czwartek 
1 drużyna grupa B – zwycięzca barażu 2 drużyna grupy D – 3 drużyna grupy B
1 drużyna grupa D – zwycięzca barażu 2 drużyna grupy B – 3 drużyna grupy D
29 września, piątek 
1 drużyna grupa B – zwycięzca barażu 2 drużyna grupy C – 3 drużyna grupy A
1 drużyna grupa C – zwycięzca barażu 2 drużyna grupy A – 3 drużyna grupy C

 


Półfinały
30 września, sobota

 


Mecze finałowe
1 października, niedziela 
godz. 14.00 mecz o brązowy medal 
godz. 17.00 mecz o złoty medal

 

 

 

Źródło: LSK

Zdjęcie: Michał Szymański

Komentarze artykułu