Artykuł

Zuzanna Czyżnielewska zamyka skład na sezon 2017/2018
Zuzanna Czyżnielewska zamyka skład na sezon 2017/2018

Leworęczna atakująca, Zuzanna Czyżnielewska w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy naszego zespołu. Ostatni sezon spędziła w drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Wychowanka KS Pałacu Bydgoszcz występowała w reprezentacji Polski juniorek, a w 2012 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski seniorek przeciwko Rosji podczas turnieju o Puchar Borysa Jelcyna. Wystąpiła w niej 4 razy.

Naszą nową atakującą nie oszczędzały kontuzje. Czyżnielewska  zamierza odbudować się w naszym zespole. - Przede wszystkim to bardzo się cieszę, że mam możliwość powrotu do gry po kontuzji właśnie w zespole Grot Budowlanych Łódź. Jest to klub, który zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym stoi na najwyższym poziomie, dlatego dla mnie jest to idealne miejsce. Mam tu możliwość wiele nauczyć się od starszych, bardziej doświadczonych koleżanek, ale także od sztabu szkoleniowego. Pierwsze parę tygodni, które spędziłam trenując w zespole już pokazały mi jak wiele można stąd wynieść z każdego treningu, więc tym bardziej cieszy mnie fakt, że spędzę w Budowlanych najbliższy sezon. Pozostaje mi tylko dalej ciężko pracować i każdego dnia podnosić swoje umiejętności - powiedziała Zuzanna Czyżnielewska.

Mierząca 187 centymetrów wzrostu dwudziestopięcioletnia atakująca zamyka skład Grot Budowlanych Łódź.

Skład zespołu na sezon 2017/2018:
Rozgrywające: Pavla Vincourová, Ewelina Polak
Atakujące: Kaja Grobelna, Zuzanna Czyżnielewska
Środkowe: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Julia Piotrowska
Przyjmujące: Martyna Grajber, Julia Twardowska, Adrianna Muszyńska, Hana Čutura
Libero: Agata Witkowska (z domu Durajczyk) 

 

 

Agnieszka Pruszkowska

Zdjęcie: kspalac.bydgoszcz.pl

Komentarze artykułu

matofor
Zuzanna Czyżnielewska może być cenną zmienniczką Kai Grobelnej.W kluczowym momencie seta czy meczu,kiedy na skrzydle coś się zacina,wprowadzenie leworęcznej atakującej ma szansę zaskoczyć przeciwnika i odmienić pozytywnie przebieg kolejnych kilku akcji.Także w momencie kiedy podstawowej atakującej po prostu brakuje siły.Ostatnio Zuza nie była zbyt widoczna ale przed kontuzjami rozgrywała fenomenalne mecze.Kontuzje niestety pozostawiają ślad na dłużej ale prawidłowa rehabilitacja,właściwie dobrane obciążenia treningowe sprawią że ogromny potencjał i talent drzemiący w tej zawodniczce ujawni się już niebawem.Ciesze się że nareszcie mamy pełny skład.I to b.mocny.

Zamieszczone 06.09.17 21:30.

wika
W sumie się ucieszyłem bo pamiętam jej bardzo dobre występy chociażby z KSB. Praktycznie dwu-sezonowa przerwa z powodu kontuzji wygląda bardzo tajemniczo ale sztab szkoleniowy wie co robi. Mam nadzieję...

Zamieszczone 06.09.17 23:19 w odpowiedzi na matofor.