Artykuł

Hana Čutura: Bardzo lubię Polskę!
Hana Čutura: Bardzo lubię Polskę!

Grająca na pozycji przyjmującej chorwacka siatkarka Hana Čutura dołączyła już do naszego zespołu! Dlaczego zdecydowała się na powrót do Polski? Jak ocenia poziom Orlen Ligi? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z mierzącą 192 centymetry wzrostu przyjmującą.

 

Agnieszka Pruszkowska: Jak przebiegała Twoja podróż do Polski?

Hana Čutura: Podróż przebiegła spokojnie, obyło się bez niespodzianek. Wszystko było dobrze, dziękuję.

Za Tobą kilka treningów w nowym zespole. Jakie są Twoje pierwsze wrażenia? Co myślisz o zespole, sztabie i grze w Łodzi?

- Wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Podoba mi się Łódź, moje mieszkanie, hala. Lubię dziewczyny z zespołu oraz sztab szkoleniowy. Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że mogę tu być.

W sezonie 2014/2015 reprezentowałaś Impel Wrocław. Następnie przeniosłaś się do Azerbejdżanu i przywdziałaś koszulkę Lokomotiv Baku, a ostatni sezon spędziłaś we francuskim Nantes VB. Teraz powracasz do polskiej ligi po pewnej przerwie. Skąd taka decyzja?

- Bardzo lubię Polskę! Mentalność Polaków, jedzenie. My Chorwaci i wy Polacy jesteśmy do siebie podobni. Na ten moment wszystko jest super.  Jestem podekscytowana tym, że znowu zagram w Polsce. Liga w tym kraju zawsze stoi na wysokim poziomie. Kiedy grałam we Wrocławiu odpowiadało mi wszystko… liga, miasto, ludzie. Gdy pojawiła się oferta z Łodzi pomyślałam: dlaczego nie? OK, to jest inny klub, inne miasto, ale czemu by nie spróbować. Dlatego właśnie jestem tutaj.

W ubiegłym sezonie Grot Budowlane Łódź wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski. Jak ocenisz obecny skład?

- Myślę, że nasz zespół jest bardzo dobry. Chcemy kontynuować zeszłoroczną drogę i stawiamy przed sobą wysokie cele. Oczywiście inne zespołu również mają bardzo dobre zawodniczki. Jednak wszystko zweryfikuje boisko. Moim zdaniem kluczowe jest teraz to, aby skoncentrować się na sobie samym, na własnym zespole. Każda z nas musi dawać z siebie wszystko, być na sobie skupiona, dopiero wtedy uda nam się stworzyć drużynę. Musimy ciężko pracować by osiągnąć cele.

Zespół z Wrocławia postawił na młode zawodniczki, podobnie klub z Dąbrowy Górniczej. Liga nieco się zmieniła na przestrzeni tych kilku lat. Jak oceniasz te zmiany?

- Myślę, że to może być dobre dla polskiej kadry. Młode zawodniczki mają okazję mierzyć się z najlepszymi siatkarkami w swoim kraju, grać w najwyżej lidze, zdobywać doświadczenie, ogrywać się, ale przede wszystkim uczyć się gry z presją, przyzwyczajać się do tego.

Polska słynie z tego, że siatkarska liga jest na dobrym poziomie. Uważasz, że gra młodych, niedoświadczonych zawodniczek może wpłynąć na poziom ligi?

- Myślę, że to wcale nie spowoduję obniżenia poziomu. W naszym zespole też jest kilka młodych dziewczyn i w większości ekip tak jest. Liga dalej może być na tym samym poziomie, warunkiem jest tylko jedno, młode zawodniczki muszą ciężko pracować, chcieć walczyć, wygrywać. Powinny przynosić dużo energii w swoich zespołach i uczyć się od starszych koleżanek.

Czy znasz jakieś zawodniczki z naszego zespołu?

- Tak, znam Agnieszkę Kąkolewską, której teraz jeszcze z nami nie ma, bo jest na zgrupowaniu kadry narodowej. Znamy się z Wrocławia. I to tyle (śmiech). Ale na pewno uda nam się to nadrobić.

 

 

Rozmawiała Agnieszka Pruszkowska

Zdjęcie: Agnieszka Pruszkowska

Komentarze artykułu

wika
Jak grała Hana w Impelu w sezonie 14/15 można sobie obejrzeć na ipli w meczu z KSZO gdzie występuje w jednej z głównych ról. Statystyki za tamten sezon w OL nie są najgorsze i miejmy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będą lepsze niż to było 3 lata temu. Osobiście (zaliczkowo) oceniam transfer za udany.

Zamieszczone 08.08.17 13:55.

matofor
W meczu z Atomem też była dobra.Pisałem o tym 27.07. w komentarzu.Pytasz o Radecką?Po otwartym dla kibiców i dziennikarzy treningu,udało się nam(mnie i koledze)przez kilkanaście minut rozmawiać z Panią Mileną.W nadchodzącym sezonie raczej nie będziemy jej oglądać na parkiecie OLW Łodzi przebywa od jakiegoś czasu.Chce się ruszać aby zachować kondycję.W Budowlanych występuje w roli sparingpartnera-wolontariusza.Ćwiczy we własnym uniformie.Jest bardzo przydatna wobec niepełnego składu.Ma jakieś plany pracy z młodzieżą.Bardzo sympatyczna.Nic nie wskazuje na to żeby miała być w składzie naszej drużyny.

Zamieszczone 09.08.17 23:28 w odpowiedzi na wika.

wika
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Podobnie przypuszczałem, jednak chciałem się upewnić. Oczekiwałem co prawda odpowiedzi ze strony klubu ale od czego są aktywni kibice!

Zamieszczone 10.08.17 06:27 w odpowiedzi na matofor.

matofor
Widzę że od dłuższego czasu tylko my dwaj zamieszczamy komentarze na naszej stronie.Szkoda bo Agnieszka Pruszkowska wykonuje dobrą robotę a komentarze to dowód że artykuły nie idą w próżnię.Pozdrawiam.

Zamieszczone 10.08.17 22:18 w odpowiedzi na wika.

czero
Bo sezon jest ogórkowy? ; }
A tak poważnie, to śledzę z uwagą informacje oraz komentarze kolegów - ekspertów. Interesuje mnie sprawa składu na nadchodzący sezon. Wygląda na to, że brakuje jeszcze drugiej atakującej, czy są jakieś informacje na ten temat? Pozdrawiam również

Zamieszczone 11.08.17 22:05 w odpowiedzi na matofor.

matofor
Ekspertem to ja się nie czuję.Po prostu od 9 lat moim hobby to siatkówka a Budowlani to mój klub.Co do drugiej atakującej-moje rozmowy sprzed tygodnia,prowadzone z ludzmi raczej zorientowanymi niewiele wyjaśniły.Będzie albo nie będzie.Mówiono o jednej z juniorek.Wg.mnie sztab czeka na pieniądze albo na jakąś okazję.Jestem o tyle spokojny że narazie tak Ćutura jak i Twardowska mogą być awaryjnie atakującymi.Podobnie Grajber awaryjnie zastąpi libero.Byłbym jednak spokojniejszy gdyby obok Grobelnej była jeszcze jakaś nominalnie atakująca.Zwłaszcza że sezon zapowiada się ciężki a grani o najwyższe cele.Wśród szukających klubu jest wciąż n.p Kaczor.Nie widzę jej na przestrzeni całego meczu a nawet seta ale to doświadczona zawodniczka która mogłaby oczywiście za rozsądne(dla prezesa) pieniądze być w składzie.Pierwsza szóstka jest raczej pewna i bardzo mocna.Grobelna-Vinćurowa,Ćutura-Grajber,Kąkolewska-Polańska-Durajczyk.

Zamieszczone 13.08.17 20:12 w odpowiedzi na czero.

matofor
P.S.Komfort jeśli w drużynie pojawiłaby się czwarta środkowa a skład byłby 14 osobowy.

Zamieszczone 13.08.17 20:37 w odpowiedzi na matofor.