Artykuł

Hana Čutura nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź
Hana Čutura nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź

Grająca na pozycji przyjmującej lub atakującej chorwacka siatkarka Hana Čutura w przyszłym sezonie będzie reprezentowała barwy naszego zespołu. Ostatni sezon spędziła grając w lidze francuskiej w drużynie Nantes VB. Čutura jest dobrze znana polskiej publiczności, ponieważ w 2014 i 2015 roku występowała w Imeplu Wrocław.

Nasza nowa przyjmująca posiada bardzo dobre warunki fizyczne, mierzy 192 centymetry wzrostu. Jest czterokrotną zdobywczynią mistrzostwa Chorwacji, brązową medalistką mistrzostw Azerbejdżanu, a wraz z reprezentacją Chorwacji wywalczyła złoto podczas Mistrzostw Europy Kadetek w 2003 roku.

 

 

Aktualny skład zespołu:

Rozgrywające: Pavla Vincourová, Ewelina Polak

Atakująca: Kaja Grobelna

Środkowe: Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Julia Piotrowska

Przyjmujące: Martyna Grajber, Julia Twardowska, Adrianna Muszyńska, Hana Čutura

Libero: Agata Witkowska (z domu Durajczyk) 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Pruszkowska

Zdjęcie: Impel Wrocław

Komentarze artykułu

matofor
To dobry wybór.Przekonałem się o tym obejrzawszy na IPLA mecz 4 kolejki 2014/2015 pomiędzy Jmpelem i Atomem.Twierdzę że Ćutura była tam w swoim zespole wiodącą zawodniczką.Grała wtedy też z Kąkolewską.Szybka,mocno i pewnie atakująca,także z trudnych pozycji głównie z lewej jak i z 6 strefy,skuteczna w bloku i w serwisie z wyskoku,także w przyjęciu i obronie.Powinna dobrze wpisać się w zespół.Za Hanię -Hana,za Ewelinę-Ewelina,wróciła Agata,powinno być ciekawie.

Zamieszczone 27.07.17 20:14.