Artykuł

Zagramy w finale Orlen Ligi!
Zagramy w finale Orlen Ligi!

W drugim meczu o finał Orlen Ligi, siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały Impel Wrocław 3:2. Najlepszą zawodniczką została nasza atakująca, Kaja Grobelna. To już dwunasta statuetka MVP Kai! Po zwycięstwie w pierwszej partii, Budowlane musiały uznać wyższość rywalek w kolejnych dwóch setach. Zwycięstwo w czwartej odsłonie meczu dało nam upragniony awans do finału Orlen Ligi. 

Pierwszy mecz o złoto zagramy już w piątek, 14-go kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na środę, 19-go kwietnia w Szczecinie. 

Statystyki:

http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1041&mID=27180&Page=S

 

Grafika: Katarzyna Kozłowska 

Komentarze artykułu

czero
Wielkie gratulacje za wynik i awans do finału, nieco mniejsze za poziom gry. Jury miało (jak sądzę) kłopot z wyborem MVP spotkania i to nie z powodu nadmiaru kandydatek :-(
PS: uważam, że termin rozgrywania pierwszego meczu finałowego w Wielki Piątek jest bardzo niefortunny.

Zamieszczone 11.04.17 10:59.

matofor
Mamy kapitalną drużynę.Poziom faluje ale liczy się ostateczny efekt.Emocji i wrażeń nie brakuje.Przyzwyczaiłem się już do tego że Gabi wychodzi na zagrywkę i posyła piłki daleko w aut by za chwilę wbijać gwożdzie czy widowiskowo i skutecznie atakować z jednej nogi z najwyższego pułapu.Że Pavla pięknie przyjętą piłkę posyła nie tu gdzie oczekuje atakująca by za chwilę świetnie zaserwować,obronić czy podać idealnie pod rękę Kai czy Martynie.Że Sylwia pozornie męczy się pod siatką a tymczasem wciska gdzieś piłkę między blok a siatkę.Że Hania po fatalnym przyjęciu w trybuny za chwilę skutecznie atakuje mocno po ciasnym skosie czy technicznie obija blok lub sprytnie kiwa.Że Matryna świetnie przyjmuje,zagrywa czy skutecznym,agresywnym atakiem w kluczowym momencie podrywa drużynę do walki.Że Kaja ma słabszy dzień czy Paulina spokojnie patrzy na piłkę która wpada jej w boisko by za chwilę rewelacyjnie bronić najtrudniejsze i najmocniejsze ataki czy przyjmować atomowe zagrywki.Za chwlę widzę fenomenalnie atakującą Kaję zza linii 3 metra tak z 1 jaki z 6 strefy czy nad blokiem z prawego, idealnie w parkiet.Mamy dryżynę w której panuje doskonała atmosfera,mamy fachowy sztab,przyjaznych sponsorów i najlepszych w Polsce kibiców.Mamy już pewny srebrny medal.Sukces który przed sezonem wydawał się bardzo daleki,kiedy to w ubiegłych latach 5 miejsce było osiągnięciem.Warto w ten zespół zainwestować i utrzymać jak najszerszy skład na przyszły sezon a w szczególności kluczowe zawodniczki.Za kilka dni walka o złoto.Dobra dyspozycja dnia,trochę szczęścia.....Czekam jak na szpilkach na finał, podobnie jak kilka tysięcy fanów naszej drużyny.

Zamieszczone 11.04.17 13:04.