Artykuł

Na meczach na niebiesko ?
Na meczach na niebiesko ?
Przed nami ważne mecze Play Off. Już w weekend odbędą się 2 pierwsze spotkania, w których naszym przeciwnikiem będzie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Następnie przerwa świąteczna i rywalizacja przeniesie się do Łodzi.
Z uwagi na fakt, że do najbliższego łódzkiego meczu (29 kwietnia) sporo czasu możemy się do niego przygotować trochę lepiej. Co powiecie na to, abyśmy zapoczątkowali tradycję przychodzenia na mecze Organiki Budowlanych Łódź na niebiesko ?
 
Czemu uważamy, że to potrzebne ?
  • Nasza drużyna zazwyczaj gra w różnych odcieniach niebieskiego. Jest to kolor nierozerwalnie związany z naszym klubem
  • Niebieski dobrze wygląda na trybunach, jeśli uda nam się doprowadzić do sytuacji w której coraz więcej kibiców będzie przychodziło na niebiesko, to będzie to nas wyróżniało. Niebieski wygląda też dobrze w TV
Zdajemy sobie sprawę z tego, że w chwili obecnej klub kibica i część z nas jest ubranych na biało, jednak chyba niebieski wyróżniałby nas bardziej. No i byłby zgodny z tym w jakich kolorach gra zespół. 
 
Dyskusję uważam za otwartą, zapraszam do wyrażania opinii w komentarzach.
 
Aktualizacja: 
 

Większej jakości obrazek do obejrzenia tutaj: 

http://budowlanilodz.pl/image/journal/article?img_id=106159&t=1302879052232

 
Przedstawiamy nasze pomysły na koszulki Organiki Budowlanych. Parę słów o projektach. Elementy poszczególnych projektów można ze sobą łączyć. Jesteśmy też otwarci na inne sugestie. Jeżeli chodzi o "Super B" - Wiadomo, projekt nr 4 wzorowany na pewnym Superbohaterze. Tarcza naszego logotypu skojarzyła nam się właśnie z Supermanem i chcielibyśmy zaproponować Wam pójście w tę stronę. W komentarzach wyrażaliście obawy, że upodobnimy się do innych drużyn. To jest właśnie nasza odpowiedź. Czemu Super B ?
  1. Bo nasz klub to właśnie "B-tka" z naszego logotypu. 
  2. Bo superb, to po angielsku tyle co 'wspaniały, znakomity, doskonały, przepiękny, super', a przecież to jest cel, do którego chcemy zmierzać. 
  3. Bo nasze dziewczyny potrzebują superbohaterów i naszego wsparcia. Jako fani bądźmy więc ich super bohaterami, bądźmy "Super B"
  4. Bo jeśli mamy się wyróżniać, to wyróżniajmy się tym, że jesteśmy Super B!
  5. Bo można krzyczeć "Super B, Super B, Super B" i będzie to doskonale zrozumiałe na całym świecie, dla zawodniczek i kibiców z każdego kraju.

To co, chcemy być "Super B" ?

W propozycjach kilka rodzajów koszulek, takich z Super B jak i bardziej tradycyjnych. Jest też kilka odcieni niebieskiego. Na jednej z koszulek propozycja Michała, aby z tyłu był skład zespołu. Na pozostałych tył bez propozycji, ale myślimy tu o jakimś małym napisie z nazwą klubu, ewentualnie budowlanilodz.pl pod kołnierzykiem. 

Cenowo, wszystko zależy od zainteresowania i ilości koszulek do zrobienia, wychodzi nam, że dobrej jakości koszulka z fajnie wykonanymi nadrukami będzie do kupienia w kasie gdzieś koło 30 PLN. Na pewno będzie taniej przy wcześniejszym zamówieniu internetowym wyjdzie wówczas około 25 PLN. Być może uda się też jakoś połączyć zakup koszulki z zakupem biletu. 

Prosimy więc o opinie na temat całej koncepcji, ewentualne propozycje co do koszulek. Nie ukrywam, że bardzo ułatwiłoby nam życie, gdybyście mogli wstępnie zadeklarować swoje zainteresowanie (lub jego brak) podając ilość i rozmiar. Dzięki temu całość uda się lepiej zaplanować. 

Większej jakości obrazek do obejrzenia tutaj: 

http://budowlanilodz.pl/image/journal/article?img_id=106159&t=1302879052232

 

Dyskusja toczy się tutaj: 

http://budowlanilodz.pl/forum-dyskusyjne/-/message_boards/message/106270?p_p_url_type=0

Komentarze artykułu

rems
A kolorami Muszyny przypadkiem nie jest błękit i biel ?
Obawiam się, że to może się zlewać na meczach play off z Mineralnymi.

Zamieszczone 14.04.11 14:34.

darioo77
Mogą być niebieskie koszulki.A jaki macie pomysł na niebieskie koszulki??.Będzie można je u was kupić??.I fajnie by było jak kibice siedzieli by koło siebie.Pozdrawiam.

Zamieszczone 14.04.11 15:09 w odpowiedzi na myself8812.

darioo77
Fajnie jak by koszulki miały logo zespołu.

Zamieszczone 14.04.11 15:36 w odpowiedzi na darioo77.

czero
Ja już, nie chwaląc się, zapoczątkowałem tę tradycję na meczu z Sopotem w Łodzi emoticon

Zamieszczone 14.04.11 15:44.

kasia
Przede wszystkim najpierw byłoby miło zobaczyć pomysł na te koszulki emoticon Łatwiej byłoby ocenić pomysł, bo to 'czy i w jakiej ilości' będą na niej widniały inne kolory/elementy/loga sprawi, że będziemy zlewać się w smutną masę, lub nie będziemy ;-)

Skoro piszesz 'niebieski' rozumiem, że w grę nie wchodzi ani 'błękit', ani 'granat' - tylko taki wypośrodkowany kolor. Moim zdaniem granat lepiej się prezentuje od niebieskiego ;-)

A czerwień, to nasz 2. lub 3. [w zależności jak kto liczy;-)] komplet? A i KK bardzo wyróżnia się z ciemnej masy kibiców właśnie dzięki bieli… Myślę, że czerwień lub biel prezentowałaby się lepiej. Po prostu nie lubię niebieskiego, przekonuje mnie jednak to, że jest on nierozerwalnie związany z klubem – a to musi zostać uwzględnione przy doborze koloru. Tylko błagam, granat, nie niebieski ;-)))) ---- oczywiście o ile da się rozmawiać o kolorach, nie widząc stricte tego odcienia, o którym Ty myślisz…

Zgadzam się z myself8812, że możemy zlewać się z Muszyną stawiając na niebieski. Choć ich dziewczyny mają 3 komplety (biel, zieleń, niebieski) - to mi najbardziej kojarzą się z niebieską wersją stroju...

Zamieszczone 14.04.11 16:23.

sportbase
ja tam się na kolorach nie znam emoticon Niebieski to dla mnie taki jak ma Gosia Niemczyk z Pucharem po lewej stronie. Nazywa się to Royal Blue. Jutro pokażę pare propozycji i może będzie rozmawiało się łatwiej. A zlewanie się z Muszyną? Oj tam, raptem jeden mecz z nimi nas czeka w Łodzi, a potem już półfinał ;)

Zamieszczone 14.04.11 17:32 w odpowiedzi na kasia.

thomson
Nie patrzmy na kolory przez pryzmat Muszyny, w końcu chyba nie tylko na mecze z nimi planujemy tak się ubierać, tak? Czerwony i biały tez bywają w innych klubach więc również jest ryzyko "zlania się" z drużyną przeciwną. Pomysł popieram i czekam na propozycje emoticon
Kasia nie przejmuj się, jeden z odcieni royal blue to właśnie granat (RGB 0, 35, 102), więc może będzie po Twojej myśli emoticon

Zamieszczone 14.04.11 18:29 w odpowiedzi na sportbase.

kasia
To Pani Gosia ma niebieską koszulkę ;-) Ja bym była za granatem obecnej koszulki meczowej (nie znam fachowej nazwy emoticon) - ale jak większość będzie za niebieskim, to przecierpię dla dobra Klubu ;-)
A zresztą... jak wygramy, to ludzie będą mówić, że to Muszyna zlewa się z Nami emoticon
Super, że będzie wrzucony projekt w kilku odsłonach :-)

Zamieszczone 14.04.11 18:30 w odpowiedzi na sportbase.

kasia
Dzięki! Kolor jest super (RGB 0, 35, 102) - sprawdziłam w photoshopie emoticon))

Choć na oko wydaje mi się, że ta koszulka pucharowa jest w innym odcieniu (za to spodenki są granatowe)... Jak napisałam wcześniej, ewentualnie przecierpię ;-)

Zamieszczone 14.04.11 18:38 w odpowiedzi na thomson.

arnau
pomysł bardzo dobry emoticon zawsze to dodatkowa oznaka przywiązania do klubu a i o nas to będzie fajnie świadczyło że potrafimy się zmobilizować. Czekam z niecierpliwością na projekt / projekty koszulki.

Mała sugestia: jeżeli umieścilibyście niewielkie loga Organiki i sponsorów to może wtedy takie koszulki można byłoby kupić za przysłowiową zł. W końcu dodatkowa reklama dla sponsorów. Dzięki temu jest szansa, że na trybunach naprawdę zrobi się niebiesko.

Zamieszczone 14.04.11 19:23.

thomson
Słuszna uwaga. Im koszulka tańsza tym wieksza szansa, że kibice (nawet ci mniej zagorzali) kupią i efekt będzie lepszy emoticon

Zamieszczone 14.04.11 20:10 w odpowiedzi na arnau.

kowalek
dobry pomysł.myślę że się uda. a więc 29 wszyscy niebiescy nameczemoticonemoticonemoticon

Zamieszczone 14.04.11 21:34.

rems
Specjalnie przyjadę z Wrocławia, żeby zobaczyć jak ''Muszyna zlewa się z Nami'' (by Kasia) !

Zamieszczone 14.04.11 22:03 w odpowiedzi na kowalek.

figielek
Jestem za tym ,byśmy się ubrali na niebiesko,klub powienien zorganizować koszulki,zebyśmy kupili.

Zamieszczone 14.04.11 22:07.

matofor
Co to za mecz o którym piszecie ,będzie 29 kwietnia w Łodzi? Z terminarza Play-Off wynika że Organika z Muszyną grają w Łodzi 30 kwietnia i ew. 1 maja.?!

Zamieszczone 14.04.11 22:48.

sportbase
jest wstępna decyzja, że 1 mecz odbędzie się w piątek 29 kwietnia. Prawdopodobnie o godzinie 19:00. Oczywiście zmienić to może ewentualna transmisja TV, więc w terminarzu był podany oficjalny termin ligowy. W sumie zmienię na 29 kwietnia, bo jeśli nic się nie wydarzy, to tak własnie będzie. Kolejny wówczas mecz (jeśli 3 nam nie wystarcza do wyeliminowania Muszyny ;) ) to sobota 30 kwietnia.

Ale tak jak mówię, coś tutaj może się jeszcze zmienić.

Zamieszczone 14.04.11 22:55 w odpowiedzi na matofor.

darioo77
Numer 1 i 2-fajne.Ja sie pisze na 2 sztuki..

Zamieszczone 15.04.11 18:11 w odpowiedzi na sportbase.

kowalek
2 rzędzi

Zamieszczone 15.04.11 18:17.

thomson
Z przedstawionych propozycji również obstawiam 1 lub 2. Ewentualnie możnaby zrobić ewolucję wersji 5 zmieniając czcionkę na konturową taką jak w 1 i 2, no i można dorzucić wersję granatową emoticon
Ja może zaopatrzę się w 2 sztuki w różnych wersjach (o ile będzie taka możliwość, ale 1 na pewno), a ponadto kilku moich znajomych też na pewno jest chętnych.

Zamieszczone 15.04.11 18:51.

dajers
Pozwalam sobie przenieść dyskusje na Forum
http://budowlanilodz.pl/forum-dyskusyjne/-/message_boards/message/106248?p_p_url_type=0
Będzie się łatwiej wypowiedzieć np. dodać obrazek
DaJers

Zamieszczone 15.04.11 19:32.

perez
Mi tam się podobają 1, 2 i 5

Zamieszczone 15.04.11 20:56.

pawel
Nie znam się na modzie, ubraniach itp. ale dla mnie, dziewczyny prezentują się zdecydowanie najlepiej w czerwonych strojach, w których grały w LM. Całkiem ładne były też stroje w czasach I ligi.
Wydaje mi się, że najważniejsze, żeby były charakterystyczne i niepowtarzalne dla całej ligi (tak jak np. w lidze męskiej biało-czerwone Resovii czy pomarańczowe JW.) To ułatwi budowanie wizerunku drużyny w mediach i wspólnoty z kibicami.
W Łodzi jest dużo osób związanych z modą i projektowaniem, może poprosić kogoś o pomoc (np. z ASP)

Zamieszczone 16.04.11 11:01.

arnau
http://budowlanilodz.pl/forum-dyskusyjne/-/message_boards/message/106248?p_p_url_type=0 piszcie tutaj, żeby chociaż dyskusja była w jednym miejscu.

Zamieszczone 16.04.11 12:29 w odpowiedzi na pawel.

kibic-siatki
Co się tak napalacie? Jeden mecz i po sezonie na 90%, dobrze by było zachować honor i wygrać przynajmniej jednego seta... Takie są realia w tym sezonie, myślę, że sukces w postaci pucharu Polski przyszedł za wcześnie o czym mogliśmy się przekonać w tym sezonie, niewiele brakowało, a Łódź musiałaby walczyć o utrzymanie z Rumią. Lepiej zaprojektować koszulki na przyszły sezon i cieszyć się z utrzymania emoticon Muszyna jest nie do pokonania, bądźmy szczerzy.

Zamieszczone 19.04.11 21:36.